Zamknij

Piotr i Paweł; kto przejmie sieć sklepów?

Olga Papiernik
31.07.2018 13:17
wózek na zakupy w sklepie
fot. Fancycrave on Unsplash

Sieć handlowa Piotr i Paweł finalizuje rozmowy z inwestorem strategicznym, jego nazwa zostanie upubliczniona po sformalizowaniu umowy - poinformowała spółka w komunikacie.

- Rozmowy są zaawansowane, zmierzamy do końca procesu M&A. Obecnie przedstawiciele sieci Piotr i Paweł oraz potencjalnych inwestorów prowadzą rozmowy, dotyczące urynkowienia czynszów za lokale wynajmowane przez sieć. Zależy nam na przeprowadzeniu stosownych ustaleń w tym zakresie - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Robert Krzak, wiceprezes sieci Piotr i Paweł.

Pod koniec czerwca wiceprezes Robert Krzak informował PAP Biznes, że o przejęcie sieci stara się dwóch oferentów i do wyboru inwestora powinno dojść do końca lipca.

Zobacz także

Proces wyboru inwestora strategicznego dla sieci, który ma zapewnić dalszy rozwój firmy na konkurencyjnym rynku handlowym i wzmocnić jej potencjał finansowy, trwa od jesieni 2017 roku.

Spółka podała we wtorek, że równolegle sieć optymalizuje działalność operacyjną. W szczególności zostały zredefiniowane zasady zarządzania zasobami organizacji i ograniczania kosztów funkcjonowania sieci.

W ostatnich tygodniach zostały zamknięte wybrane nierentowne placówki, co jest elementem prac nad poprawą rentowności sieci. Zakres i charakter zmian restrukturyzacyjnych obejmuje też między innymi renegocjacje warunków najmu oraz uproszczenie struktur i procesów decyzyjnych w centrali firmy. Ważnym elementem planu jest również wzmocnienie tradycyjnych wartości Piotra i Pawła, takich jak najwyższa jakość, najszerszy asortyment, najwyższy poziom zadowolenia klientów, otwarta i rzeczowa komunikacja z dostawcami - powiedział Marek Miętka, prezes sieci Piotr i Paweł.

Zobacz także

PAP Biznes/OP