Zamknij

Samsung uruchomi sieć 6G. Koncern wskazał datę

15.07.2020 17:13
Sieć 6G. Samsung pracuje nad nową siecią
fot. Maria Savenko/Shutterstock (ilustracyjne)

Gigant technologiczny z Korei Południowej już myśli nad siecią 6G. Nowa technologia ma zostać uruchomiona w 2028 roku.

Sieć 5G to za mało. Południowokoreański koncern technologiczny Samsung w raporcie "Następne hiperłącze dla wszystkich" opisuje swoje prace nad kolejnym standardem przesyłania danych - 6G.

Przesyłanie informacji dzięki nowym standardom na być 50 razy szybsze niż w przypadku 5G. Polacy przez kolejne lata będą musieli zadowolić się technologią 5G, bowiem na standard 6G poczekamy co najmniej 8 lat.

Samsung uruchomi sieć 6G

- Rozpoczęliśmy już badania i rozwój technologii 6G, bazując na doświadczeniach i umiejętnościach, które zebraliśmy podczas prac nad wieloma generacjami technologii komunikacyjnych, w tym 5G - powiedział szef pracującego nad projektem centrum badawczego koncernu Czoj Sung Hiun cytowany przez PAP.

Zobacz także

Ekspert ocenił, że choć technologia 5G nie jest jeszcze w pełni wdrożona, to "nigdy nie jest za wcześnie, by rozpocząć przygotowania do 6G".  Jak dodał,  od pierwszych badań do komercjalizacji nowej generacji technologii komunikacyjnej potrzeba około dekady.

W raporcie koreańskiego giganta wskazano, że sieć 6G byłaby gotowa w 2028 roku, a jej komercjalizacja byłaby możliwa około 2030 roku.

RadioZET.pl/PAP