Zamknij

Senatorowie mają 53 dni pełnopłatnego urlopu

26.06.2019 12:31
Senatorowie mają 53 dni pełnopłatnego urlopu. Wakacje
fot. PAP/Radek Pietruszka

Aż 53 dni płatnego urlopu otrzymają senatorowie. Ostatnie posiedzenie przed wakacjami zakończą 2 sierpnia, a na obradach ponownie spotkają się 25 września.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał „Super Express”, w tym roku członkowie Senatu mogą liczyć na 53-dniowe wakacje. W ciągu najbliższych tygodni senatorowie będą pracować 10-12 lipca i 31 lipca – 2 sierpnia. 

Na kolejnym posiedzeniu deputowani spotkają się dopiero 25 września. Podczas trwającego 53 dni urlopu senatorowie będą otrzymywać pełne wynagrodzenie.

Zobacz także

Razem z dietą parlamentarną senatorowie otrzymują 10,5 tys. zł brutto wynagrodzenia. Ponadto przysługuje im szereg innych przywilejów, jak darmowe przeloty i podróże koleją po kraju.

Jak swoje wakacje tłumaczą deputowani do Senatu?

Zobacz także

– Nasz kalendarz jest uzależniony od kalendarza obrad Sejmu. Trzeba pamiętać, że parlamentarzyści pracują nie tylko w Sejmie czy Senacie, ale i w terenie. I to jest ten czas, który my wykorzystujemy w pracy w okręgach. Teraz również planujemy dużo spotkań, dużo działań w terenie, z samorządowcami, z mieszkańcami – powiedziała Maria Koc, wicemarszałek Senatu z PiS, cytowana przez „SE”.

Dziennik przypomniał, że nauczyciele w sumie mają prawo do 56 dni urlopu wypoczynkowego, żołnierze – 26 dni, a lekarze również 26 dni (z co najmniej 10-letnim stażem pracy).

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express