Zamknij

Scarlett Johansson najlepiej zarabiającą aktorką świata

07.09.2019 11:24
Scarlett Johansson najlepiej zarabiającą aktorką świata. Ranking "Fobesa"
fot. Andrea Raffin/Shutterstock (ilustracyjne

Scarlett Johansson została najlepiej zarabiającą aktorką na świecie. Przez ostatni rok jej konto wzbogaciło się o 56 mln dolarów - podał magazyn "Forbes". Jednak wciąż kobiety występujące w filmach i serialach zarabiają znacznie mniej od mężczyzn.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał "Fobres", na liście dziesięciu najlepiej zarabiających aktorek w świecie show biznesu pierwsze miejsce zajęła Scarlett Johansson.

Od czerwca ubiegłego roku do czerwca 2019 roku jej konto wzbogaciło się o 56 mln dolarów. Magazyn podkreślił, że przyczyniło się do tego jej rola Czarnej Wdowy w filmach fantastycznych z serii Marvela, za którą otrzymała 8-cyfrowy czek plus tantiemy.

Scarlett Johansson
fot. M. Angeles Salvador/SplashNews.com/East News

Zobacz także

Na drugim miejscu znalazła się Sofia Vergara, która przez ostatni rok zarobiła 44,1 mln dolarów. 47-latka jest gwiazdą serialu "Współczesna rodzina" ("Modern Family"), którego jedenasty i ostatni sezon będzie miał premierę tej jesieni. Vergara ma również udziały w lukratywnych spółkach, m.in. w „Sofia Jeans” i w linii mebli dla „Rooms To Go.”

Trzecie miejsce przypadło Reese Witherspoon. Aktorka, która przez ostatnie 12 miesięcy zainkasowała 35 mln dolarów, próbuje swoich sił jako producentki filmowej. Wkrótce w kinach „Lucy in the Sky” i „The Dry”, które niebawem pojawią się na ekranach.

W pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze Nicole Kidman (34 mln dolarów)Jennifer Aniston (28 mln dolarów)Kaley Cuoco (25 mln dolarów)Elisabeth Moss (24 mln dolarów)Margot Robbie (23,5 mln dolarów)Charlize Theron (23 mln dolarów)Ellen Pompeo (22 mln dolarów).

Zobacz także

Mężczyźni nadal zarabiają więcej

Jak wyliczył "Forbes", najlepiej opłacane aktorki zarobiły przez ostatnie 12 miesięcy około 315 mln dolarów (przed odliczeniem opłat i podatków) - to ponad 70 proc. więcej, niż przed rokiem.

To jednak znacznie mniej, niż zarabiają ich koledzy po fachu. Dziesięciu najlepiej opłacanych aktorów w ciągu roku zarobiło prawie 600 mln dolarów - czyli o połowę więcej o kobiecej czołówki.

Skąd takie dysproporcje? Magazyn podkreśla, że w wysokobudżetowych i dobrze sprzedających się filmach akcji główne role grają mężczyźni. 

Jak napisano w raporcie Annenberg School for Communication and Journalism z ubiegłego roku, w którym przeanalizowano 1100 popularnych filmów w latach 2007–2017, tylko 30,6 proc. ról mówionych przypadło kobietom.

Zobacz także

RadioZET.pl/Forbes