Zamknij

Santander zapowiedział zwolnienia grupowe. Ile osób straci pracę?

29.10.2020 18:14
Santander. Bank zapowiedział zwolnienia grupowe
fot. LittlePigPower/Shuttersrock (ilustracyjne)

Santander, jeden z największych banków komercyjnych w Polsce, ogłosił w czwartek zwolnienia grupowe. W ciągu 2 lat z pracą ma się pożegnać do 2 tys. osób.

Santander Bank Polska posiada 5 mln klientów, zatrudnia ponad 12,7 tys. osób i prowadzi 735 placówek. Według czwartkowego oświadczenia zarządu spółki kadra firmy finansowej zostanie znacznie uszczuplona w najbliższych miesiącach. 

Do 31 grudnia 2022 roku bank zamierza zwolnić do 2 tys. osób. To stanowi łącznie ok. 18,52 proc. wszystkich zatrudnionych w Santanderze na koniec września tego roku. Proces zwolnień ma objąć zarówno pracowników w centrali, jak i w sieci dystrybucji oraz został rozłożony na ponad dwa lata z uwagi na nadzwyczajne warunki rynkowe związane z pandemią.

Santander zapowiedział zwolnienia

"Zarząd Banku w dniu 29 października 2020 r. powiadomi organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto, Zarząd Banku powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w Banku" - napisano w komunikacie zarządu.

Santander również o wynika za trzeci kwartał tego roku. Dochody ogółem od lipca do września wyniosły 6,5 mld zł, i zmniejszyły się o 9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. 

Zobacz także

- Koncentrujemy się na zapewnieniu naszym klientom niezbędnych w pandemii rozwiązań, wspierających ich finanse. Systematycznie poszerzamy usługi online, zachęcając przede wszystkim do takiego bankowania. Utrzymujemy pracę zdalną, aby chronić pracowników – tę formę pracy świadczy obecnie ok. 60% osób, w oddziałach stosujemy liczne środki ochrony, aby minimalizować ryzyko - podkreślił Michał Gajewski, prezes zarządu Santander Bank Polska.

RadioZET.pl/PAP