Zamknij

Problem z przelewami i bankomatami w weekend

19.02.2021 16:15
Przerwy techniczne w bankach
fot. Marek BAZAK/East News

Aż sześć banków zapowiedziało weekendowe przerwy techniczne. Klienci powinni się liczyć z problemami z wypłatą gotówki, działaniem bankowości elektronicznej, a także przelewami.

Kilka polskich banków uprzedziło klientów, że w weekend będą przez nich prowadzone prace techniczne. Utrudnienia pojawią się między 19 a 21 lutego 2021 roku.

Warto wcześniej wypłacić pieniądze i zrobić ważny przelew. W sobotę i niedzielę może to być utrudnione.

Santander Bank Polska

Przerwa techniczna w Santander Bank Polska potrwa od godz. 22:00 w piątek (19 lutego) do godz. 7:30 w sobotę (20 lutego). Klienci mogą mieć problemy z realizacją przelewów natychmiastowych, płatnościami BLIK, a także skorzystaniem z kantoru i Przelewów24. Godzinę później rozpocznie się przerwa w dostępie do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.

Bank Pocztowy i EnveloBank

Przerwa serwisowa planowana jest w niedzielną noc (21 lutego) między 3:00 a 7:00. W tym czasie trzeba liczyć się z brakiem opcji płatności kartą w sklepach internetowych, brakiem wiadomości SMS z potwierdzeniem usunięcia karty z portfela, nie będzie także możliwości przyłączania karty do portfela cyfrowego (GooglePay, ApplePay, GarminPay).

Credit Agricole

Przerwa informatyczna w Credit Agricole odbędzie się z soboty na niedzielę (20-21 lutego). Między godz. 23:00 a 9:00 nie będzie można zalogować się do systemów bankowości internetowej, telefonicznej ani aplikacji mobilnej. Klienci muszą liczyć się również z brakiem dostępu do płatności BLIK, Przelewów Online oraz automatycznego serwisu telefoniczny IVR.

Bank Polskiej Spółdzielczości

Przerwa techniczna w Banku Polskiej Spółdzielczości potrwa od godz. 12:40 do 20:30 w sobotę (20 lutego). Prace serwisowe będą dotyczyły systemu bankowości elektronicznej, dlatego w tym czasie może być utrudniony dostęp.

Z kolei między godz. 20:00 w sobotę a 1:00 w niedzielę (20-21 lutego) prowadzone będą prace modernizacyjne w BPS. Pojawią się wtedy problemy z przelewami zagranicznymi i natychmiastowymi ExpresElixir.

Toyota Bank

Przerwa modernizacyjna w Toyota Bank zaplanowana jest w sobotę (20 lutego) w godzinach 15:00-18:00. W tym czasie może być utrudniony dostęp do bankowości internetowej, telefonicznej oraz szybkich płatności.

Volkswagen Bank Polska

Przerwa serwisowa w Volkswagen Bank Polska rozpocznie się w piątek (19 lutego) o godz. 20:00 i potrwa do 21:00. W tym czasie będzie problem z dostępem do rachunku online, bankowości telefonicznej oraz płatności kartami.

RadioZET.pl