Zamknij

Salony fryzjerskie i kosmetyczne otwarte w całej Polsce

28.04.2021 11:02
Salony fryzjerskie otwarte w całej Polsce
fot. Jakub Kaminski/East News

Branża beauty długo czekała na dobre wieści z rządu. Po majówce Polacy w każdym regionie Polski będą mogli pójść do fryzjera i kosmetyczki.

Lockdown podzielił Polskę na dwie strefy. Branża beauty 26 kwietnia została odmrożona, ale tylko częściowo.

Przedsiębiorcy prowadzący salony kosmetyczne i fryzjerskie nadal nie mogli jednak działać w pięciu województwach - śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim.

Salony kosmetyczne i fryzjerskie otwarte

Salony kosmetyczne i fryzjerskie będą otwarte w całej Polsce od 1 maja – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Jak czytamy na stronie gov.pl "od 1 maja obowiązują jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne".

To dobra wiadomość dla branży, która przez ostatnie tygodnie odnotowywała straty.

Przedsiębiorcy z inicjatywy Beauty Razem przekonywali, że wizyta u kosmetyczki czy fryzjera jest bezpieczna, zaś każda firma przestrzega zasad sanitarnych. Przedłużający się lockdown wynegrował w tym sektorze gigantyczne straty.

Dane BIG InfoMonitor dotyczące długów w branży beauty nie pozostawiają złudzeń: sektor ten bez poluzowania obostrzeń mógłby upaść. Zaległości salonów kosmetycznych i fryzjerskich w czasie pandemii wzrosły o ponad 10 proc. do 95 mln zł. Średnie zadłużenie każdego z przedsiębiorców w tym sektorze wiec kontrahentów i banków przekracza 29 tys. zł.

Luzowanie obostrzeń po majówce. Na jakich zasadach?

Salony fryzjerskie i kosmetyczne wznowią pracę, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązuje limit klientów i wymóg zasłaniania nosa i ust.

RadioZET.pl