Zamknij

Pierwsza wódka dla kobiet pojawiła się w sklepach

10.09.2019 10:34
Powstała pierwsza wódka dla kobiet
fot. Shutterstock/ Bogdan Sonjachnyj

Producenci piw i win już od jakiegoś czasu dedykują swoje produkty kobietom. Dołączają do nich również twórcy pierwszej wódki dla kobiet. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Na pozór niczym nie różni się od innych 40-procentowych trunków. Elegancka, czarna butelka z matowego szkła, wyrafinowane smaki i w końcu sama nazwa – SHE – czynią tę wódkę kobiecą.

Pierwsza wódka dla kobiet
fot. Materiały Prasowe

BZK Alco wprowadza nową linię alkoholi – SHE. Jak informuje firma, w jej skład wchodzi wódka czysta oraz trzy likiery w różnych wariantach smakowych: opuncja figowa, kawa z pomarańczą i granat.

Kolekcję przypieczętowuje elegancka czarna butelka z matowego szkła. Znajdziemy w niej wyrafinowane smaki, które zaspokoją oczekiwania wymagających kobiet.

– czytamy w komunikacie BZK Alco.

To nie pierwszy krok w stronę otwarcia rynku alkoholowego na płeć piękną. Już dziś kobiety mają do dyspozycji kobiece piwa czy wina.

Zobacz także

„Alkohol”, który staje się coraz bardziej popularny w diecie Polaków, adresowany jest dziś także do kobiet w ciąży. Ciężarne mają dziś do dyspozycji szeroką kolekcję win bezalkoholowych.

O ile wina bez alkoholu dla kobiet w ciąży raczej nie zaszkodzą ich zdrowiu, o tyle sama popularność alkoholu jest niepokojąca.

Jak wynika z badań Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, blisko 80 procent kobiet spożywa alkohol. Choć kobiety piją mniej niż mężczyźni, alkohol inaczej działa na ich organizm. Jak zaznacza PARPA, w przypadku kobiet istnieje większe ryzyko doznania negatywnych konsekwencji spożycia alkoholu.

Zobacz także

W ostatnich latach zauważono niepokojącą tendencję – rośnie liczba kobiet nadużywających alkoholu. Poziom ich picia, co do ilości i częstotliwości spożywanych trunków, zbliża się do poziomu picia mężczyzn.

Co dziesiąta kobieta w wieku 18-29 lat wypija rocznie ponad 7,5 litra czystego alkoholu, co stwarza ryzyko wystąpienia poważnych szkód zdrowotnych, psychologicznych i społecznych.

RadioZET.pl