Zamknij

Reserved otwiera się na Izrael

Olga Papiernik
17.08.2018 10:30
reserved
fot. Zbyszek Kaczmarek/east news

Spółka z Gdańska otworzyła sklep w Tel Awiwie. To dla niej już 21. zagraniczny rynek. W tym roku pojawi się jeszcze na Słowenii i w Kazachstanie - podaje "Rzeczpospolita".

Reserved

Jak wskazuje gazeta, dużym zainteresowaniem mieszkańców Tel Awiwu cieszył się według tamtejszych mediów otwarty tam w środę pierwszy sklep odzieżowej marki Reserved (Grupa LPP). Pomogła kampania promocyjna zorganizowana przez franczyzobiorcę, firmę H&O.

"Nasz pierwszy sklep w Izraelu nie jest duży: liczy 730 metrów kwadratowych i będzie oferował wyłącznie kolekcje damskie" - mówi "Rzeczpospolitej" Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP. Pierwotnie LPP zamierzało otworzyć z Izraelu trzy sklepy w 2018 r. Jak mówił Lutkiewicz, kolejny lokal Reserved będzie, ale już w 2019 r.

"Wiemy już, że w przyszłym roku otworzymy tu wraz z naszym partnerem franczyzowym drugi sklep. Ostrożnie podchodzimy do długofalowych planów dotyczących tego rynku. Wiele zależeć będzie od tego, jak odebrane zostanie Reserved w pierwszych dwóch lokalizacjach" - tłumaczy Przemysław Lutkiewicz.

Według Haaretz.com mieszkańcy Tel Awiwu mieli wręcz szturmować sklep.

Zagłosuj

Czy znasz markę Reserved?

Liczba głosów:

"Postanowiliśmy, że ceny produktów, które zaoferujemy kobietom w Izraelu, będą identyczne jak ceny w Polsce. Z naszych analiz wynika, że przy tamtejszej sile nabywczej oferta Reserved będzie bardzo atrakcyjna" - podaje cytowany przez gazetę wiceprezes.

Rz/PAP/OP