Zamknij

Rząd Morawieckiego zaoszczędził na alkoholu. Wydał mniej niż gabinet Szydło

Piotr Drabik
21.02.2019 10:07
Rząd Morawieckiego zaoszczędził na alkoholu. Wydał mniej niż gabinet Szydło
fot. Stefan Maszewski/REPORTER/East News

Rząd Mateusza Morawieckiego ograniczył wydatki na alkohol. W porównaniu z jego poprzedniczką Beatą Szydło, obecna rada ministrów zaoszczędziła na zakupie napojów wyskokowych 14 tysięcy złotych - podał "Super Express".  

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Według danych zebranych przez gazetę, w ubiegłym roku ministerstwa wydały na alkohol 34,6 tys. złotych. Najwięcej resort dyplomacji - 32 645,12 zł brutto, przede wszystkim na potrzeby protokołowanych spotkań służbowych. 

Według "Super Expressu" ministerstwo kierowane przez Jacka Czaputowicza serwowało gościom zarówno drogie alkohole np. szampany za 179 złotych, jak i wina za 17 złotych. 

Zobacz także

Reszta ministerstw była znacznie mniej rozrzutna. Dla przykładu resort energii w minionym roku kupił tylko jedną butelkę polskiej wódki za 41,99 złotych. Była potrzebna dla zagranicznej delegacji podczas szczytu klimatycznego, który w grudniu 2018 roku odbył się w Katowicach.

Okazało się, że więcej na alkohole wydał gabinet Beaty Szydło. Rząd poprzedniczki Morawieckiego w 2017 roku wydała 48,8 tys. złotych - czyli 14 tys. zł więcej.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express/PTD