Zamknij

Na Słowacji i w Niemczech taniej niż w Polsce? Ryszard Petru na zakupach [WIDEO]

Piotr Drabik
16.05.2019 18:23
Ryszard Petru na zakupach. Według posła na Słowacji i w Niemczech jest taniej niż w Polsce
fot. Ryszard Petru/Facebook

Ryszard Petru, poseł i lider partii Teraz!, porównał ceny podczas zakupów w sklepie w Polsce oraz Słowacji. Zdaniem polityka za te same produkty zapłacimy taniej u naszych południowych sąsiadów, gdzie walutą obowiązującą jest euro. Petru opublikował również wyniki podobnego eksperymentu w Niemczech.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zagłosuj

Na jaką partię będziesz głosował w wyborach do PE?

Liczba głosów:

Ryszard Petru na Facebooku opublikował film, na którym robi zakupy w Polsce oraz na Słowacji. Najpierw lider partii Teraz! zrobił zakupy w naszym kraju, a potem w Bratysławie. 

"Rząd PiS każdego dnia straszy nas podwyżką cen po wejściu do strefy euro. Jako przykład służy Słowacja. Specjalnie dla Was pojechałem do naszych sąsiadów" - napisał Petru na Facebooku.

Zobacz także

Wynik prostego ekonomicznego eksperymentu?

Za cukier (nie podano gramatury), pół kilo ryżu długoziarnistego, 500 gram udka z kurczaka, litr Coca-Coli, 100-gramową czekoladę, 250 gram makaronu jajecznego, pół kilo makaronu spaghetti, piwko (nie podano litrażu), jogurt owocowy (nie podano gramatury) i kilo bananów w Polsce Petru zapłacił 52,97 zł, a na Słowacji 46,51 zł.

Jednocześnie nie podano dokładnie jakich marek były produkty.

Ryszard Petru na zakupach
fot. Ryszard Petru/Facebook

Zobacz także

Lider partii Teraz! podobne zakupy zrobił również w Niemczech, a dokładnie w miejscowości Schwedt, przy granicy polsko-niemieckiej. "Wystarczyło pojechać do miejscowości Schwedt (50 km od Szczecina), by przekonać się, że to co w sprawie euro mówi Jarosław Kaczyński jest manipulacją" - napisał Petru.

Poseł po niemieckiej stronie taniej kupił półlitrową puszkę piwa (w Polsce 2,59 zł, a w Niemczech 2,54 zł), piankę do golenia (w Polsce 10,99 zł, a w Niemczech 5,98 zł), czy litrową butelkę wina Chianti (w Polsce 19,99 zł, a w Niemczech 10,28 zł).

"Okazało się, że ceny są nie tylko porównywalne, ale w wielu przypadkach (np. cukier, nabiał, piwo) niższe" - poinformował Petru. 

Politycy na zakupach przed wyborami w Polsce nie jest niczym nowym. Podobne akcje w przeszłości organizował m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, obecny szef rządu Mateusz Morawiecki oraz były premier Donald Tusk.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl/PTD