Zamknij

Rynek spotkań: Polska na 18 miejscu na świecie

Olga Papiernik
14.08.2018 11:48
biuro
fot. chuttersnap on Unsplash

Polska zajmuje 18 miejsce na świecie na rynku spotkań, który jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi światowej gospodarki. Spośród polskich miast prym wiedzie Warszawa, ale daleko jej jeszcze do Barcelony czy Paryża. Warszawę najszybciej gonią Katowice.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Konferencji i Kongresów stabilna pozycja naszego kraju jest efektem spójnego komunikatu na arenie międzynarodowej, aktywnej współpracy regionalnych podmiotów z centralnymi jednostkami, jak również z organizatorami spotkań i przedstawicielami stowarzyszeń. Potwierdza ona fakt, że Polska przyciąga coraz więcej organizatorów spotkań z całego świata, posiada odpowiednią infrastrukturę oraz organizatorów obsługujących wydarzenia w sposób profesjonalny.

- Od kilku lat liderem na rynku spotkań są nieprzerwanie Stany Zjednoczone, przed Niemcami i Wielką Brytanią - mówi Katarzyna Niezgoda, Director of Business Development, Vienna House Poland.  – Praga, Barcelona, Londyn I berlin należą do najbardziej lubianych przez organizatorów eventów miast na świecie.

Rynek spotkań na świecie szybko się zmienia, a budżety rosną z dynamiką 3-3,5 proc. rocznie, ale w Polsce pozostają od kilku lat niezmienne.

- Ze względów budżetowych eventy są skracane i rezygnuje się z wieczornych gali, natomiast zwiększamy, zgodnie z oczekiwaniami, wydatki na bezpieczeństwo, a zwłaszcza na cyberbezpieczeństwo - wyjaśnia dyrektor Katarzyna Niezgoda.

MarketNews24/OP