Zamknij

Rydzyk prosi o 1 proc. podatku. Zasługa na Sądzie Ostatecznym

04.01.2021 20:36
Rydzyk i Kaczyński
fot. PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News

Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegoś innego, niż zasługi za dobre czyny – tak do przekazania 1 procent podatku na Fundację Nasza Przyszłość zachęca ojciec Rydzyk, twórca imperium medialnego Radia Maryja.

Podatki w Polsce nie rozpieszczają, a jedną z niewielu pozytywnych rzeczy, jakie można powiedzieć o systemie fiskalnym, jest możliwość wskazania instytucji, którą chcemy zasilić 1 procentem należnego państwu podatku.

To ogromne wsparcie dla instytucji pozarządowych i fundacji, które nie muszą polegać tylko na zbiórkach i wpłatach dobroczyńców. Z 1 procentem, zabranym już przez państwo, łatwiej się pożegnać. Po środki z programu chce sięgnąć także Rydzyk, nawołując do wskazywania jako beneficjenta Fundacji Nasza Przyszłość. W zamian ma się otrzymać plusa na Sądzie Ostatecznym.

Rydzyk chce 1% podatku. W zamian obiecuje zasługę na Sądzie Ostatecznym

Z odezwy, jaką skierował do słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam Rydzyk można się dowiedzieć, że z powodu pandemii „trudno te dzieła utrzymać”. Bezpośrednio po tych słowach padł apel, żeby „nie lekceważyć możliwość przekazania 1% podatku”.

Zobacz także

Jako najważniejszą rolę mediów katolickich w treści komunikatu wskazano kształtowanie „po polsku i katolicku dla Pana Boga, rodziny, Ojczyzny, ludzi” dzieci i młodzieży. Pokłosiem działania Fundacji są warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, koncerty religijno-patriotyczne, współfinansowanie badań naukowych Instytutu Pamięć i Tożsamość oraz kręcenie filmu „Nędzarz i Madame”.

Zobacz także

O wsparcie tych projektów Rydzyk wezwał „ludzi dobrej woli”, zachęcając ich do wpłaty 1 procent podatku i uspokajając, że nic w ten sposób finansowo nie stracą. Za to zyskają doby uczynek, który będzie im pamiętany na Sądzie Ostatecznym.

Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość, wpisując w rozliczeniu podatkowym numer KRS: 0000091141.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR

1 procent podatku można przekazać wpisując w odpowiednią rubrykę w deklaracji podatkowej numer KRS organizacji pożytku publicznego, którą chcemy wesprzeć.

Wśród możliwych beneficjentów są jadłodajnie dla bezdomnych, schroniska dla zwierząt czy fundacje walczące o prawa człowieka. Pomagać można więc tu i teraz, tak jak robi to Fundacja Radia ZET, opiekująca się dziećmi cierpiącymi  na poważne choroby przewlekłe, często związanymi z poważnymi wadami wrodzonymi. Żeby w tym pomóc, wystarczy przekazać 1% podatku, wskazując w rozliczeniu PIT numer KRS 0000127204. 

RadioZET.pl/Radio Maryja