Zamknij

Ruszają zapisy do programu 300+; zgłoś się po 300 zł po wyprawkę szkolną dla swojego dziecka

Olga Papiernik
19.06.2018 15:46
dzieci w szkole podstawowej
fot. Piotr Mecik/East News

300 zł na wyprawkę dla dziecka może dostać każdy rodzic, którego dziecko uczy się w szkole. Dodatkowe świadczenie może dostać każdy rodzic, bez względu na to ile zarabia. 

300+ to nowy program, który ma wspierać edukację uczniów i odciążyć portfele rodziców.
Z danych CBOS wynika, że rodzic na wyprawkę szkolną dla jednego dziecka wydaje prawie 700 złotych. Od września ponad 4,5 miliona uczniów powinno dostać dodatkowe wsparcie.

Co zrobić, aby otrzymać pieniądze na wyprawkę szkolną?

Najpierw należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, albo opiekun prawny.

- Już od 1 lipca, rodzice będą mogli składać wnioski o dodatkowe pieniądze na wyprawki szkolne dla swoich dzieci - mówi Olga Papiernik, Radio ZET Biznes.

Rodzice będą mogli złożyć wniosek online za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jak i bankowości elektronicznej, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

Musimy pamiętać, że wniosek należy złożyć do 30 listopada!

Dodatkowe wsparcie uczniowie będą dostawać corocznie, dopóki nie ukończą dwudziestego roku życia. Osoby niepełnosprawne, takie wsparcie, będą otrzymywać do dwudziestego czwartego roku życia.

Kto nie będzie mógł skorzystać z programu 300+?

Jak mówi O. Papiernik - Do programu nie zakwalifikują się dzieci w wieku przedszkolnym, uczęszczające do zerówek, szkół policealnych, studenci czy osoby chodzące do szkół dla dorosłych.

Zobacz także

RadioZETBiznes/OP