Zamknij

Rusza kampania na rzecz bezpieczeństwa na drogach - "Nie skreślaj życia tak prędko"

Olga Papiernik
16.10.2018 12:36
sygnalizacja świetlna
fot. /Grzegorz Banaszak/eastnews

Rusza kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach - "Nie skreślaj życia tak prędko" zrealizowana na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD). Kampania podejmie próbę walki z nadmierną prędkością na drogach - poinformował w poniedziałek wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

- Uważam, że rozpoczynamy jedną z najważniejszych batalii o umysły polskich kierowców, akcję "Nie skreślaj życia tak prędko". Prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach i to jest największe zagrożenie dla życia i zdrowia naszych obywateli - powiedział Chodkiewicz.

Wiceminister przypomniał, że w programie na lata 2014 - 2023 na drogi krajowe przeznaczona zostanie kwota w wysokości 135 mld zł. Dodał, że państwo wspiera nie tylko budowę krajowych szlaków drogowych, ale i drogi lokalne. - W przyszłym roku zamierzamy przeznaczyć kwotę 6 mld zł na budowę i modernizację dróg samorządowych - stwierdził Chodkiewicz.

Zobacz także

Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Konrad Romik powiedział, że kampania jest próbą walki z nadmierną prędkością, z powodu której rocznie w ponad 7 tys. wypadków ginie prawie 800 osób, a rannych jest prawie 9 tys. osób.

- W kampanii wskazujemy, jakie są konsekwencje nadmiernej prędkości i tego jak ta prędkość wpływa na nas w ruchu drogowym. Inaugurujemy kampanię "Nie skreślaj życia tak prędko" spotami telewizyjnymi, spotami radiowymi. Kampania będzie emitowana do 9 grudnia w telewizji, rozgłośniach radiowych, w kinach i na plakatach wielkoformatowych przy drogach w tych miejscach, gdzie wypadki zdarzały się bardzo często - stwierdził Romik.

PAP/Łukasz Pawłowski/OP