Zamknij

Bon do sklepów Rossmann w zamian za wypełnianie ankiet? To oszustwo

21.11.2019 18:10
Rossmann. Bony za wypełnienie ankiety to oszustwo
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

500 złotych do sklepów Rossmann w zamian za wypełnienie ankiety? Na takie ogłoszenia mogli trafić m.in. użytkownicy Facebooka. Sieć jednak przyznaje, że nie ma z tym nic wspólnego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Propozycje wypełnienia ankiety pojawiają się w linkach sponsorowanych na Facebooku lub w wiadomościach prywatnych na tym portalu. Informowano w nich o darmowych bonach w zamian za wypełnienie ankiety. Jak donoszą nasi czytelnicy, podszywający się pod sklep oszuści żądają w kolejnych krokach adresu mailowego, numeru telefonu i imienia „beneficjenta”.

Rossmann. Bony do sklepu za ankietę to oszustwo
fot. Facebook

Podejrzenia wzbudza już sam link wskazany w podobnych wiadomościach. Rossmann w odpowiedzi na nasze pytanie informuje, że nie prowadzi takiej akcji.

Akcja jest organizowana bez zgody i wiedzy naszej firmy, a wszystkie informacje, które są przekazywane w związku z prowadzeniem tej akcji – w tym w szczególności zbieranie jakichkolwiek danych osobowych (np. numeru telefonu, adresu e-mail) – są nieprawdziwe i nie pochodzą od Rossmanna 

– informuje biuro prasowe.

Rossmann wskazuje też, że wszystkie organizowane przez firmę konkursy i promocje prezentowane są wyłącznie w sklepach, gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb”, na stronie www.rossmann.pl i mediach społecznościowych.

Zobacz także

O oszustwie pisze także portal wp.pl. jak czytamy, mamy do czynienia z atakiem phishingowym.

„Oprogramowanie "przejmuje kontrolę" nad kontem poszkodowanego i rozsyła wskazaną znajomość dalej, bez wiedzy posiadacza konta” – pisze wp.pl

Zobacz także

Takie wirusy mogą służyć np. wyłudzeniu poufnych danych, a w skrajnych przypadkach za nimi kryć się może oprogramowanie, które instaluje się na naszym komputerze i śledzi wszelkie nasze poczynania, żeby np. przejąć hasła dostępu do konta bankowego – alarmuje wp.pl

Rossmann kilka dni temu zwracał uwagę na inne oszustwo autorstwa podszywających się pod firmę podmiotów.  Jak informowała wówczas firma, oszuści rozsyłali także SMS-y z informacją o wygranej lub przesyłce od Rossmanna.

Informujemy, że nasza firma nie prowadzi wysyłki SMS-ów, w których klienci są proszeni o kliknięcie w podejrzany link by np. odebrać nagrodę lub rzekomą przesyłkę od Rossmanna 

– czytamy w komunikacie.

„Probowalismy sie z toba skontaktowac w sprawie twojej wygranej. Otrzymaj to tutaj : http: // …..” lub „Oczekująca przesyłka od Rossmanna dla Ciebie. Proszę sprawdzić szczegóły i potwierdzić: http://....., Nr. Przesyłki…..”. Tego typu SMS-y nie pochodzą od Rossmann SDP sp. z o.o. i ostrzegamy aby nie klikać w umieszczony w nich link – czytamy w komunikacie.

Zobacz także

RadioZET.pl/wp.pl