Zamknij

Po szampon z własnym opakowaniem? Rossmann testuje nowe rozwiązanie

14.01.2020 14:46
Rossmann i Henkel wprowadzają dozowniki z kosmetykami i chemią
fot. www.rossmann.cz/ Dozowniki w czeskich sklepach Rossmann

Wielkie dozowniki na płyn do mycia naczyń, mydło lub szampon zamiast setek plastikowych butelek? Sklepy testują nowe, proekoligiczne rozwiązanie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Do Rossmanna Czesi wybiorą się z własnym opakowaniem wielorazowego użytku. Sieciówka testuje nowe rozwiązanie, które opiera się na zakupie szamponu lub mydła nalewanego z dozownika do opakowania klienta.

To ruch, który ma na celu ograniczenie zużycia plastiku. Jak czytamy na portalu wirtualnemedia.pl takie rozwiązanie testowane jest w czeskiej Pradze albo Libercu, Brnie, Czeskich Budziejowicach bądź Pardubicach.

Zobacz także

W tych miastach koncern w drogeriach Rossmanna koncern Henkel wprowadził dozowniki na chemię i kosmetyki. Mowa o takich markach jak Persil, czy Fa, które należą do tej firmy.  Henkel oferuje też klientom Rossmanna zakup opakowań wielorazowego użytku.

Serwis opisuje, że do własnych butelek można będzie wlać detergenty marki Persil, płyny do płukania tkanin, mycia naczyń, szampony, żele pod prysznic i mydło w płynie marki Fa.

Zobacz także

Henkel zobowiązał się do wprowadzenia do 2025 roku opakowań w 100 procent nadających się do recyklingu, kompostowania lub ponownego użycia

W najnowszym numerze Tygodnika Polskiego Instytutu Ekonomicznego wskazano, że Polacy zużywają setki kilogramów opakowań rocznie, ale to wciąż mniej niż średnia unijna. Rocznie w naszym kraju produkuje się około 6 milionów ton opakowań. Jedna osoba rocznie zużywa około 160 kg opakowań.

Zobacz także

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/PIE