Zamknij

Rossmann będzie miał godnego konkurenta. Nowa sieć drogerii w Polsce

19.04.2021 16:09
DM-drogerie
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Rossman doczekał się w Polce godnego przeciwnika: sklepy w naszym kraju zamierza uruchomić niemiecka sieć Dm-drogerie markt. Trwają już poszukiwania pierwszych pracowników, którzy mają być odpowiedzialni za rozrost liczby placówek.

Rossmann jest liderem rynku w Polsce: 25 procent wszystkich drogeryjnych produktów w naszym kraju kupowana jest w sklepach tej niemieckiej sieci. Wraz z pojawieniem się w Polsce Dm-drogerie markt ta pozycja może stać się zagrożona – wchodzący do Polski konkurent na poziomie europejskim osiąga wyższe przychody.

Pierwszym przyczółkiem nowej sieci ma być Wrocław, w którym trwa już rekrutacja pierwszych pracowników. Dm-drogerie markt będzie zapewne chcieć wkupić się w łaski klientów niskimi cenami, wraz z debiutem może więc dojść do ciekawej wojny handlowej.

Rossmann będzie miał poważnego konkurenta. Dm-drogerie markt wchodzi do Polski

Drogerie Dm-drogerie markt można obecnie znaleźć w 13 europejskich krajach. Polska będzie 14. rynkiem, w którym działać będzie sieć.

Konkurent Rossmann szuka obecnie menedżera regionalnego we Wrocławiu. Z opisu stanowiska wynika, ze – przynajmniej początkowo – będzie mu podlegać 12-15 sklepów. W innych anonsach Dm-drogerie markt szuka kierowników placówek oraz konsultanta IT.

W całej Europie sieć prowadzi około 4000 sklepów, z czego połowa działa na rodzimym, niemieckim rynku. Dm-drogerie markt można spotkać także w Austrii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Serbii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Rumunii, Bułgarii, Macecdonii, Włoszech i na Węgrzech.

W roku fiskalnym 2019/2020 sieć Dm-drogerie markt odnotowała łączny przychód w wysokości 11,52 mld euro. Rossmann rok 2020 zamknął wynikiem 10,35 mld euro.

Nie wiadomo jeszcze, jak agresywnie zamierza rozwijać się w Polsce nowa sieć drogerii: czy najpierw skupi się na wypracowaniu pozycji w jednym regionie, czy też desant sklepów rozpocznie się na terenie całej Polski. Z treści ogłoszeń nie wynika też, kiedy konkurent Rossmanna zamierza otworzyć w naszym kraju pierwszy sklep.

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl