Zamknij

Rośnie zainteresowanie autami zasilanymi LPG

Olga Papiernik
20.02.2018 13:46
tankowanie gazu
fot. Karol Serewis / East News

Wśród 257 248 aut używanych oferowanych do sprzedaży w styczniu 2018 roku, znajdowało się 17 188 samochodów zasilanych LPG, tj. aż o 23% więcej niż w grudniu 2017 roku (13 979)

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"Według ekspertów AAA AUTO, przyczyną większego zainteresowania kilkuletnimi samochodami używanymi zasilanymi gazem mogą być skomplikowany i drogi montaż instalacji LPG w nowych autach, w związku z obowiązującymi wysokimi normami emisji spalin" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także

Dane pochodzące z rynku wtórnego wskazują, że rośnie podaż i zainteresowanie autami zasilanymi LPG. Trend ten może się utrzymać w związku z coraz wyższym kosztem montażu instalcji gazowej w nowych samochodach, która staje się wręcz nieopłacalna - skomentował dyrektor generalny w Polsce František Švec.

Wraz ze zwiększeniem liczby silników z bezpośrednim wtryskiem, montowanych w nowych samochodach, zmniejsza się możliwość efektywnych przeróbek na LPG. Możliwa jest również przeróbka silników z bezpośrednim wtryskiem, ale jej koszt jest wysoki, a oszczędności z tytułu eksploatacji są niewielkie, dodano.

Zagłosuj

Czy posiadasz auto zasilane gazem LPG?

Liczba głosów:

ISBnews/OP