Zamknij

Revolut zagrozi Booking.com i Airbnb? Firma otwiera w Polsce portal turystyczny

26.10.2021 11:24
Revolut zagrozi Booking.com i Airbnb? Firma otwiera w Polsce portal turystyczny
fot. Shutterstock.com.pl/Ascannio

Revolut działa w Polsce od 3 lat, oferując usługi finansowe dla 1 mln klientów. Platforma wymiany walut rozszerza jednak swoją ofertę. Chce być dla polskich klientów konkurencyjna w porównaniu z serwisami Booking.com i Airbnb.

Turystyka to branża, która mocno odczuła negatywne skutki koronawirusa. Wielomiesięczny lockdown spowodował duże straty w sektorze hotelarskim. Właściciele hoteli i pensjonatów podkreślają, że nadal wydatki rosną, a rąk do pracy brakuje

Szansę w tej sytuacji widzi dla siebie Revolut. Aplikacja oferująca m.in. karty prepaid, wymianę walut czy funkcje związane z kryptowalutami oraz płatnościami peer-to-peer, poszerza wachlarz usług. Ma w tym pomóc nowa funkcja o nazwie Stays Revolut.

Stays Revolut. Nowe usługi rezerwacji turystycznych

Nowe usługi mają zapewnić firmie stabilne miejsce w sektorze globalnych rezerwacji turystycznych. Klientów chce przyciągnąć konkurencyjną ofertą dla Airbnb i Booking.com. Platforma zrzeszająca najemców i wynajmujących działa od wtorku (26 października 2021) po zaktualizowaniu aplikacji Revolut.

Co czeka na klientów Revolut Stays? Zachętą ma być brak opłat rezerwacyjnych, zwrot z płatności (7,5 proc. dla kart Standard i Plus oraz 10 proc. dla Premium i Metal), a także konkurencyjne cenowo oferty noclegów. Cashback ma pojawiać się na koncie zamawiającego od razu po dokonaniu płatności.

Spędziliśmy wiele godzin, rozmawiając z naszymi klientami i pytając, jakie kolejne produkty i usługi chcieliby zobaczyć w swojej aplikacji. Ponieważ turystyka po długim okresie pandemii stopniowo się odradza, stworzyliśmy funkcję Stays, by pomóc klientom w Polsce i na świecie szybciej, łatwiej i taniej rezerwować noclegi. Revolut będzie aplikacją, która spełni wszystkie potrzeby związane z podróżowaniem

Marsel Nikaj, Head of Savings w Revolut

Platforma fintech ma być początkiem zapowiadanego przez Revolut rozwoju w turystyce. Prawie pół miliona klientów aplikacji w okresie od czerwca do października 2021 roku zdecydowało się na zagraniczny wyjazd. Oznacza to wzrost aż o 92 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Wyższe są również kwoty, które wydajemy na wyjazdach. Są one wyższe o 12 proc. niż w analogicznym okresie i wynoszą 2167 zł.

RadioZET.pl