Zamknij

Gastronomia do odmrożenia. Rząd jednak otworzy ogródki restauracyjne

28.04.2021 10:39
Restauracje i kawiarnie. Luzowanie obostrzeń od 15 maja 2021
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EastNews

Lockdown sparaliżował sektor gastronomiczny. Podczas środowej (28 kwietnia 2021) konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział stopniowe znoszenie obostrzeń w tej branży. Od połowy maja zaczną działać ogródki na zewnątrz budynków, a od 29 maja będzie można już stacjonarnie zjeść posiłek w restauracji.

L ockdown trwa już kilkanaście miesięcy. Sektor kulinarny wskazywany był do tej pory jako jeden z ostatnich do otwarcia, ponieważ klienci nie stosowali się do reżimu sanitarnego oraz nie pilnowali zachowania bezpiecznej odległości od pozostałych gości w restauracji.

W środę (28 kwietnia 2021) premier Mateusz Morawiecki poinformował o stopniowym luzowaniu obostrzeń w gastronomii.

Obostrzenia od 15 maja 2021

W ostatnich miesiącach możliwe było jedynie zamawianie jedzenia na dowóz lub z odbiorem osobistym. Teraz ogródki kawiarniane i restauracyjne będą działać w reżimie sanitarnym, przy zachowaniu limitu osób i bezpiecznej odległości.

Trzecia fala się z wysokim prawdopodobieństwem przełamała. Zabezpieczone są łóżka w liczbie przewyższającej liczbę osób chorujących. Dlatego do odmrażania trzeba podejść z cierpliwością i pokorą

Mateusz Morawiecki, premier RP

Premier Mateusz Morawiecki poinformował także o planach odmrażania gospodarki. Szef rządu podał konkretne terminy otwierania poszczególnych sektorów po majówce.

RadioZET.pl