Zamknij

Wygrał 1,25 mln zł, a postawił zaledwie 76 zł. Rekord u polskiego bukmachera

Piotr Drabik
19.03.2019 09:04
Rekordowa wygrana u bukmachera STS. Postawił 76 zł, wygrał 1,25 mln zł
fot. Wpadington/Shutterstock (ilustracyjne)

O ogromnym szczęściu może mówić klient jednej z polskich firm bukmacherskich. Za postawione 76 złotych na zakłady sportowe wygrał aż 1,25 mln zł. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zagłosuj

Czy zakładasz się u bukmacherów?

Liczba głosów:

Jak podały media branżowe, to jedna z największych wygranych w historii polskich zakładów bukmacherskich. Według portalu legalnibukmacherzy.pl szczęśliwy zakład został zwarty 27 lutego tego roku.

Klient postawił w sumie 76 złotych na 14 zakładów w firmie STS. Większość z nich dotyczyła meczów piłki nożnej, w tym Ligii Mistrzów UEFA. Chodzi o spotkania FC Barcelona — Olympique Lyon, Manchester City — Schalke 04 czy Juventus Turyn — Atletico Madryt.

Za postawione zaledwie 76 złotych (stawka pojedynczego zakładu nie przekraczała 3 zł) wygrał 1,25 mln zł. To rekord wśród polskich bukmacherów.

Zobacz także

Zdaniem portalu zwycięzca kuponu wykazał się „znajomością zakładów bukmacherskich”, a większość postawionych zakładów nie miała zbyt wysokich kursów, głównie w okolicach 1.50. Szczęśliwy zakład zawarto online, a nie w tradycyjnym punkcie bukmacherskim.

Portal przypomniał, że niespełna rok temu klient innej firmy Fortuna za postawione zakłady zainkasował aż 529 412,40 zł.

Od kwietnia 2017 roku legalne zakłady bukmacherskie mogą oferować tylko te podmioty, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów. To rezultat zapisów ustawy o zakładach wzajemnych (bukmacherskich). W sieci taką możliwość ma 15 podmiotów – wśród nich STS, Fortuna czy LVBet.

Zobacz także

Z kolei w ubiegłym roku obroty licencjonowanych bukmacherów miały osiągnąć w Polsce około 5,1 mld złotych. Dla porównania – rok wcześniej było to około 3,3 mld złotych.

Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są z ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie.

Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu): 801 889 880 (czynny codziennie w godz. 17-22).

Zobacz także

RadioZET.pl/legalnibukmacherzy.pl/Strefabiznesu.pl/PTD