Zamknij

Recydywista, motocykl pokryty tatuażami, wystawiono na sprzedaż

09.09.2019 12:49
Recydywista, motocykl pokryty tatuażami, wystawiono na sprzedaż. Cena - milion dolarów
fot. eBay.com

W internecie został wystawiony na sprzedaż jedyny wytatuowany motocykl na świecie. Maszyna wyprodukowana przez firmę z Podkarpacia oferuje ją za milion dolarów w serwisie eBay.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podała „Rzeczpospolita”, za aukcję w portalu eBay odpowiada polski producent motocykli według własnego projektu (custom) firma Game Over Cycles z Podkarpacia.

Zdobyła ona światową sławę przez Recydywistę – motocykl jedyny w swoim rodzaju. Powstał on na podstawie modelu Harley-Davidson Heritage – z oryginalnej maszyny został tylko silnik i rama. 

Zobacz także

Reszta została całkowicie przebudowana według autorskiego projektu firmy Game Over Cycles. Cała konstrukcja motocykla została pokryta jasną skórą przypominającą kolorem ludzką. Następnie została ona wypełniona tatuażami za pomocą techniki aerografu. 

W projekcie brali udział polscy artyści sztuki tatuażu, których dzieła pokryły opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik czy lampę motocykla.

Budowa maszyny z koszem pochłonęła 3 tys. godzin (ponad cztery miesiące), a tatuowanie obydwu pojazdów zajęło ponad 2,5 tys. godzin.

Zobacz także

To pierwszy na świecie w pełni wytatuowany motocykl. Jego premiera miała miejsce w 2014 roku w Londynie podczas London International Tattoo Convention – najbardziej prestiżowego konwentu sztuki tatuażu. 

– To unikatowy motocykl, jedyny taki na świecie, więc chcieliśmy go pokazać na międzynarodowych zlotach, wstawić do konkursów konstruktorskich. Gdy powstał do niego kosz, ponownie jeździliśmy po świecie, prezentując go na największych imprezach, ale teraz dajemy możliwość zainteresowanemu klientowi zakupu tej wyjątkowej maszyny – powiedział Stanisław Myszkowski, szef i założyciel Game Over Cycles, w rozmowie z gazetą.

Koszt motocykla w serwisie eBay to milion dolarów.

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita