Zamknij

Od lipca mają być pieniądze na podwyżki dla ratowników medycznych

Olga Papiernik
19.06.2018 09:07
ratownicy medyczni
fot. Lukasz Solski/East News

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko spotkała się w z przedstawicielami ratowników medycznych - poinformował resort zdrowia na swoim profilu na Twitterze.

PAP dowiedziała się nieoficjalnie, że wiceminister Szczurek-Żelazko zapewniła ratowników, iż w pierwszych dniach lipca zostaną uruchomione pieniądze na podwyżki dla tych z nich, którzy dotychczas ich nie dostali.

Porozumienie między Ministerstwem Zdrowia a ratownikami medycznymi zawarte w lipcu ubiegłego roku zakładało m.in. średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia - wraz ze wszystkimi innymi składnikami i pochodnymi w przeliczeniu na etat - o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r.

MZ podawało wiosną br., że wypłaty w ratownictwie pozaszpitalnym były realizowane na bieżąco, ale spośród ratowników zatrudnionych w szpitalach podwyżki otrzymała połowa. Resort zapewniał, że podejmuje starania, by wypłata podwyżek objęła wszystkich - zgodnie z ustaleniami.

Według nieoficjalnych informacji, przepisy wprowadzające wypłaty dodatków dla ratowników medycznych, dyspozytorów i pielęgniarek Państwowego Ratownictwa Medycznego mają być podpisane w przyszłym tygodniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Do opublikowania tej depeszy PAP nie uzyskała oficjalnego potwierdzenia informacji o podwyżkach z MZ. Wcześniej ministerstwo zapowiadało, że pieniądze na podwyżki dla ratowników będą od 1 lipca.

PAP/Wojciech Kamiński/OP