Zamknij

Zarobki w Polsce. Ile zarabiają przedstawiciele nietypowych zawodów?

25.01.2021 10:45
Najlepiej płatne nietypowe zawody
fot. Marek Lasyk/REPORTER/EastNews

Wizażysta zwłok, tester wierności czy psi psycholog to zawody, które nie przodują w rankingach popularności, ale zaczynają wysuwać się na prowadzenie pod względem wysokości zarobków. W której niszy warto zacząć szukać pracy?

Na rynku pracy trwa odwieczna rywalizacja. Kandydaci starają się o dobrze płatne oferty, a pracodawcy o zaangażowanych i wyspecjalizowanych pracowników.

Aby jednym i drugim łatwiej było się odnaleźć, powstają dedykowane rankingi, w których można sprawdzić m.in. jakie są najbardziej pożądane oferty z punktu widzenia kandydatów

Nie tylko programiści i menadżerowie

Na wysoką pensję może liczyć nie tylko kadra zarządzająca. Na rynku jest coraz więcej nietypowych zawodów, które gwarantują godne zarobki.

Aby załapać się do nietypowej, ale dobrze płatnej pracy trzeba zdobyć kompetencje, których nie mają inni.

Najlepiej płatne nietypowe zawody

Listę profesji, w których można dobrze zarobić, choć nie są one popularne, przygotowała firma Personnel Service. Z zestawienia wynika, że aby w nich pracować trzeba mieć mocne nerwy.

Arborysta

Potocznie nazywany „drzewiarzem” to specjalista, który zajmuje się wycinką drzew w nietypowych miejscach. Za ścięcie jednego zarabia od 150 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Stawka zależy od lokalizacji. Jeżeli drzewo znajduje się w trudno dostępnym lub zatłoczonym miejscu to wynagrodzenie wzrasta.

Psi behawiorysta

Psi psycholog tylko za pierwsze spotkanie zarobi 250 zł. Każda kolejna wizyta to 150 zł. Proces składa się z przynajmniej kilku wizyt. Specjalista obserwuje zachowania czworonoga zarówno podczas spacerów, jak i w domowym zaciszu.

Groomer

Specjalista, który odpowiednio dobierze fryzurę dla naszego czworonoga bierze od 70 do 120 zł za wykąpanie i ostrzyżenie psa średniej wielkości. Taka usługa jest stała i abonamentowa, utrzymanie sierści niektórych ras wymaga wizyt raz w tygodniu. Natomiast przygotowanie psa do wystawy wiąże się z dodatkową opłatą.

Mycie okien w wieżowcach

Eksperci pracujący na wysokościach są poszukiwani zwłaszcza w Warszawie i innych dużych miastach. Osoby na tym stanowisku muszą być sprawne fizycznie, odważne i nie mieć lęku wysokości. Średnie wynagrodzenie to kilkadziesiąt złotych za godzinę. Jego wysokość wyceniana jest na podstawie umytej powierzchni i stopnia trudności zlecenia.

Tanatopraktor

Początkujący wizażysta zwłok nazywany również specjalistą od makijażu pośmiertnego zarabia 10 000 zł. Godzina jego pracy kosztuje od 100 do 200 zł. Natomiast przygotowanie ciała zmarłego do pochówku zajmuje mu średnio 48h. W tej pracy wymagana jest od pracownika dyspozycyjność 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Wróżka

Za godzinne spotkanie trzeba zapłacić średnio 150 zł. W tej branży klientów zdobywa się głównie poprzez rekomendacje, ale na branżowych portalach pojawiają się sporadycznie także specjalistyczne oferty pracy w tym zawodzie.

Tester wierności

Co zrobić, aby zarabiać w tym zawodzie 3 000 zł za każde zlecenie, niezależnie od osiągniętego efektu? Pracę dostaną osoby atrakcyjne fizycznie, pewne siebie, które nie będą miały dylematów moralnych, aby za pieniądze podrywać cudzych mężów lub żony.

Żadna praca nie hańbi

Na rynku pracy istnieje wiele możliwości zarobku. Warto przeanalizować oferty pod kątem swoich osobistych predyspozycji.

Każdy zawód jest bardzo potrzebny, nawet jeżeli decydują się na niego nieliczni. W naszym zestawieniu opisujemy kilka wyjątkowych profesji, które wymagają nie lada umiejętności, a ich wykonywanie może przynieść bardzo satysfakcjonujące wynagrodzenie

Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service

Krzysztof Inglot podkreślił także, że jeżeli wykonujemy swoje obowiązki zawodowe z pasją i odwagą, nawet najmniej popularne zajęcie może przynieść nie tylko satysfakcję, ale i całkiem dobry zarobek.

RadioZET.pl