Zamknij

Rafalska: Wiceminister Bartosz Marczuk podał się do dymisji

Olga Papiernik
07.11.2018 10:15
Bartosz Marczuk
fot. Grzegorz Banaszak/East News

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) Bartosz Marczuk podał się do dymisji, poinformowała szefowa resortu Elżbieta Rafalska.

"Dymisję złożył minister Bartosz Marczuk. […] Nie zamierzamy szybko tego wakatu uzupełnić - podzielimy go obecnie pomiędzy wiceministrów" - powiedziała Rafalska podczas spotkania z dziennikarzami.

Marczuk objął stanowisko wiceministra w MRPiPS w grudniu 2015 r. Wcześniej był dziennikarzem.

"Ubolewamy, że Bartek odchodzi z resortu" – powiedziała na porannej konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Zaznaczyła, że wiceminister nie odejdzie z dnia na dzień i podziękowała mu za współpracę.

Marczuk odpowiada m.in. za sprawy rodziny. Był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej 2006-2007 i społecznym doradcą Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

W MRPiPS jest jeszcze czterech wiceministrów: Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki oraz Elżbieta Bojanowska.

Marczuk jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, ukończył także podyplomowe Studium Bezpieczeństwa Narodowego. Przed objęciem stanowiska wiceministra był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" (był nim od marca 2015 r.). Wcześniej pracował m.in. w "Rzeczpospolitej", "Dzienniku Gazecie Prawnej".

PAP/ISBnews/OP