Zamknij

Rafał Bochenek, były rzecznik rządu, zarobił 183 tys. zł w państwowej spółce

07.01.2020 20:12
Rafał Bochenek, Ile zarobił w PGNiG?
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Zasłynął jako rzecznik prasowy w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, jednak majątku dorobił się dzięki pracy w państwowej spółce. Oto oświadczenie majątkowe Rafała Bochenka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin   

Rafał Bochenek od lat związany był z partią rządzącą. Najpierw startował z ramienia PiS w wyborach samorządowych, a w 2015 roku był zaangażowany w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Był też rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, później stał się podsekretarzem w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. W marcu 2019 został dyrektorem departamentu marketingu w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. Jeszcze w tym samym roku uzyskał mandat poselski w wyborach do Sejmu.

Z przesłanych w listopadzie 2019 roku oświadczenia majątkowego posła wynika, że to nie posada w rządzie była najlepiej płatnym stanowiskiem polityka.

Były rzecznik rządu Rafał Bochenek w oświadczeniu majątkowym poinformował, że w 2019 roku jako dyrektor marketingu państwowej firmy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zanotował 183 tys. zł dochodu. Przypomnijmy, że funkcję tę pełnił od początku marca do połowy listopada 2019 roku. To oznacza, że miesięczne wynagrodzenie Bochenka w państwowej spółce przekraczało 20 tysięcy złotych.

Portal wirualnemedia.pl wyjaśnia, że jako dyrektor marketingu w PGNiG Rafał Bochenek odpowiadał za koordynację komunikacji marketingowej i wewnętrznej całej grupy kapitałowej PGNiG, w tym działania reklamowe, informacyjne i sponsoringowe.

Kariera w marketingu trwała do listopada 2019 roku, wówczas otrzymał mandat poselski.

Zobacz także

W oświadczeniu majątkowym Rafał Bochenek dodał, że zarobił 1 074 zł dochodu jako radny sejmiku małopolskiego. Nie ma żadnych nieruchomości, samochodów ani innych wartościowych dóbr trwałych, zgromadził natomiast ok. 200 tys. zł i ok. 35 tys. zł w walutach obcych.

Zobacz także

Kim jest Rafał Bochenek?

Urodził się w 1986 roku. Przed rozpoczęciem kariery politycznej był konferansjerem oraz prezenterem pogody w TVP Kraków. W latach 2006-2014 był radnym miejskim PiS w Wieliczce pod Krakowem. Natomiast przed pięcioma laty uzyskał mandat radnego powiatu wielickiego (startował jako bezpartyjny, ale z poparciem PiS). Podczas kampanii prezydenckiej w 2015 roku był konferansjerem spotkań z kandydatem PiS Andrzejem Dudą. Kariera Bochenka nabrała rozpędu po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Od stycznia 2016 do grudnia 2017 roku był rzecznikiem rządu Beaty Szydło. Po utracie tej funkcji pozostał podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do marca 2018 roku. Wówczas został powołany na pełnomocnikiem ministra środowiska ds. organizacji sesji międzynarodowych negocjacji klimatycznych COP24, który w grudniu 2018 roku odbył się w Katowicach. W marcu rozpoczął pracę w PGNiG, zaś w listopadzie 2019 roku otrzymał mandat poselski. 

Zobacz także

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl