Zamknij

Radio ZET: Tauron przyznaje się do wielomiesięcznych opóźnień w płaceniu swoim podwykonawcom

08.04.2020 09:50
Radio ZET: Tauron przyznaje się do wielomiesięcznych opóźnień w płaceniu swoim podwykonawcom
fot. Masson/Shutterstock (ilustracyjne)

Po interwencji Radia ZET - Tauron Polska Energia przyznaje się do wielomiesięcznych opóźnień w płaceniu swoim podwykonawcom i przeprasza za zaistniałą sytuację.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Po tym, jak w poniedziałek informowaliśmy o kilkunastu firmach zagrożonych upadłością z powodu zaległości po stronie spółki Tauron, do redakcji Radia ZET zgłaszają się kolejne poszkodowane firmy. Państwowy gigant energetyczny pierwotnie zaprzeczał, żeby taka sytuacja miała miejsce.

Zobacz także

Teraz zmienia zdanie i obiecuje szybkie rozwiązanie problemu.

- Spółka Tauron Dystrybucja deklaruje, że pomimo pandemii koronawirusa, najstarsze odbiory zostaną zrealizowane najpóźniej w kilka dni po Wielkanocy - przekazał Radiu ZET Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy grupy Tauron Polska Energia.

Dlatego kierujemy do tych prac wszystkie nasze dostępne zasoby kadrowe i organizacyjne. Za wszelkie opóźnienia przepraszamy

Łukasz Zimnoch

Ta deklaracja, to szansa na przetrwanie dla dziesiątek poszkodowanych firm. Po formalnym odebraniu prac, będą mogły wystawić faktury.

Z informacji Radia ZET wynika, że koncern każdej z firm jest winien od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów złotych.

Zobacz także

Stanowisko TAURON Dystrybucja

TAURON Dystrybucja realizuje każdego roku 80 tys. zadań. W 0,05 proc. tych zadań zdarzyły się opóźnienia – za co bardzo przepraszamy. Opóźnienia te wynikają z nagromadzenia prowadzonych spraw.

Z ogromną troską, w tym trudnym czasie walki z pandemią koronawirusa, podchodzimy do współpracy z firmami wspierającymi nas w realizacji poszczególnych zadań. Podwykonawców, którzy napotkali na trudności zapraszamy do kontaktu bezpośredniego: info@tauron-dystrybucja.pl. Do wszystkich spraw podejdziemy indywidualnie tak by zostały rozwiązane jak najszybciej.

Pragniemy jednocześnie podkreślić, że spółka TAURON Dystrybucja nie ma zaległości płatnicznych. Wszystkie faktury wystawione, czyli tam gdzie dokonano odbiorów zostały zrealizowane.

RadioZET.pl/PTD