Zamknij

Rabat za odłożenie smartfona? Nowy trend w restauracjach

24.01.2020 15:52
Rabaty za odłożenie smartofa w restauracjach
fot. Shutterstock/ Iryna Kalamurza (ilustracyjne)

Klient, który na czas posiłku odłoży smartfon do specjalnego pojemnika, otrzyma rachunek na niższą kwotę. To nowy rodzaj rabatu, na który decyduje się coraz więcej restauracji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Na promocję mogą liczyć klienci, którzy przed posiłkiem odłożą telefon do specjalnie przygotowanych pudełek restauracji. Serwis mambiznes.pl opisuje akcję jednej z australijskich restauracji. Cel? Oderwanie się od wirtualnego świata i spędzenie czasu z rodziną lub z przyjaciółmi.

Polscy restauratorzy także postanowili wprowadzić ten rodzaj promocji w życie. Taniej – bez smartfona- zjemy już m.in. w Gdyni. Taką akcję w Trójmieście zainicjowała Fundacja Dbam o Mój Zasięg. W ramach akcji "Tu i Teraz" każdemu, kto na czas posiłku odłoży telefon do specjalnej skrzynki, chce zaproponować 10 procent rabatu na swoje zamówienie – czytamy w „Dzienniku Bałtyckim”.

- Jednym z niewielu momentów, kiedy możemy porozmawiać ze sobą „twarzą w twarz”, jest czas wspólnego posiłku. Mamy dowody na to, że wspólnie spożywane posiłków podnosi nasz dobrostan psychiczny. Dzięki temu, że spożywamy posiłki z innymi, czujemy się bardziej szczęśliwi, zdrowiej się odżywiamy, wiemy więcej o nas samych i towarzyszach przy stole. Bawmy się wspólnie, odłóżmy swoje smartfony i bardziej poznajmy tych, którzy siedzą z nami przy stole - przekonują pracownicy Fundacji w rozmowie z dziennikiem.

Zobacz także

Tuż przed rozpoczęciem 2020 roku, firma Kaspersky zbadała, jak bardzo przywiązani jesteśmy do naszych smartfonów.

W ramach postanowień noworocznych 42,3 procent respondentów z Europy zadeklarowało wówczas chęć zmiany swojego cyfrowego stylu życia i nawyków w sieci. Większość ankietowanych zamierzała spędzać mniej czasu na korzystaniu z gadżetów cyfrowych i zadbać o relacje w rodzinie.

Zobacz także

RadioZET.pl/mambiznes.pl/”Dziennik Bałtycki”