Zamknij

RODO: co dalej z marketingiem internetowym i pośrednikami rekrutującymi do pracy

Olga Papiernik
08.05.2018 12:46
porozumienie
fot. east news

Pomimo tego, że rząd nie przygotował dwóch ważnych dokumentów dotyczących ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, czyli RODO, od 25 maja będą w Polsce obowiązywać ogólne przepisy unijne. W trudnej sytuacji są przedsiębiorcy, którzy za pośrednictwem innych firm rekrutują do pracy lub prowadzą działania marketingowe.

- Wszyscy przedsiębiorcy, którzy są administratorami danych powinni zwrócić szczególną uwagę w jaki sposób robią to podmioty przetwarzające te dane na ich zlecenie - mówi Paweł Gruszecki, radca prawny, szef Praktyki Nowych Technologii i Telekomunikacji Kochański Zięba i Partnerzy (KZP), partner w tej kancelarii prawniczej.

Niedobra wiadomość dla przedsiębiorców jest taka, że dwa projekty ważnych dokumentów , dotyczących RODO, zostaną podpisane i przyjęte prawdopodobnie dopiero w lipcu br. Ten czas można jednak wykorzystać.

- Co najistotniejsze, należy przeprowadzić kontrole i audyty sposobu przetwarzania danych - komentuje ekspert z KZP.

Sytuacja przedsiębiorców jest trudna, choć jest to stan przejściowy, możliwe że skorzystają na tym firmy najlepiej przygotowane, na przykład do marketingu internetowego lub rekrutujące do pracy.

MarketNews24/OP