Zamknij

RCA Małopolska ogłosiła przetarg na budowę Ratusza Marszałkowskiego w Krakowie

Olga Papiernik
20.03.2018 11:45
Kraków
fot. M. Lasyk/East News

Spółka Regionalne Centrum Administracyjne "Małopolska" (RCA Małopolska) ogłosiła przetarg na generalne wykonawstwo zespołu budynków Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie (tzw. Ratusz Marszałkowski), o szacunkowej wartości 240 mln zł. Termin składania i otwarcia ofert zaplanowano na 15 maja. Prace budowlane powinny ruszyć najpóźniej jesienią i potrwają dwa lata, podała Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"Koszt budowy zespołu budynków biurowych, niezbędnej infrastruktury i zagospodarowania terenu wyniesie ok. 240 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z kredytu bankowego, zaciągniętego przez RCA" - czytamy w komunikacie.

Zespół budynków, który powstanie przy Rondzie Grzegórzeckim będzie pierwszym w Polsce w pełni ekologicznym i certyfikowanym kompleksem obiektów urzędowych, który już na etapie planowania został poddany wielokryterialnej ocenie ekologicznej BREEAM i uzyskał certyfikat na poziomie Excellent. Obejmuje on trzy budynki, z których dwa zajmą pomieszczenia Urzędu i Sejmiku Województwa Małopolskiego. W trzecim ulokowane będą biura MARR oraz lokale usługowe i przedszkole, podano również.

- Biura samorządu wojewódzkiego rozrzucone dzisiaj w różnych punktach miasta znajdą się w jednym miejscu, co ograniczy koszty funkcjonowania urzędu i ułatwi współpracę pomiędzy departamentami. Dzięki zastosowanym w tym projekcie rozwiązaniom mieszkańcy Krakowa zyskają nową, atrakcyjną i przyjazną przestrzeń publiczną - powiedział prezes RCA "Małopolska" Artur Szopa.

Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będą cena (waga 60%), okres gwarancji i serwisowania (25%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (15%), czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu.

Spółka Regionalne Centrum Administracyjne "Małopolska" odpowiada za przygotowanie i przeprowadzenie procesu inwestycyjnego, związanego z powstaniem zespołu budynków Urzędu Marszałkowskiego, a następnie zarządzanie kompleksem. Jej udziałowcami są Województwo Małopolskie i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

ISBnews/OP