Zamknij

R22 razem z Google wdrożą w Polsce SMS-y nowej generacji

Olga Papiernik
12.04.2018 11:21
kobieta pisze smsa
fot. east news

Grupa R22, przez spółkę zależną SerwerSMS Polska, jako jedyna w Polsce rozpoczęła współpracę z Google w zakresie wprowadzenia wiadomości RCS (Rich Communication Services), czyli tzw. sms-ów nowej generacji, podało R22.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- Wprowadzenie usługi rewolucjonizującej komunikację za pomocą wiadomości możliwe jest jeszcze w tym roku. W ocenie spółki, jej wdrożenie doprowadzi do znaczącego wzrostu efektywności kampanii promocyjnych prowadzonych przez jej klientów - czytamy w komunikacie.

R22 jest już w zaawansowanej fazie testowania technologii RCS. Spółka zależna SerwerSMS.pl, która otrzymała od Google dostęp do Early Access Program, przeprowadzi weryfikację i udoskonalanie nowego rozwiązania na terenie Polski i Rumunii. Grupa cały czas poszukuje nowych partnerów, by usługa mogła być dostępna jak najszybciej, podano także.

- Dzięki zmianom wprowadzanym przez Google, SMS-y mogą odrodzić się na nowo i przekonać do siebie jeszcze większą liczbę użytkowników. W szczególności dotyczy to młodzieży, która dziś wybiera raczej komunikatory mobilne. Zainteresowanie nową formą SMS-ów, nad którymi pracujemy, pozytywnie wpłynie na efektywność kampanii z ich zastosowaniem - powiedział prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Grupy R22 Jakub Dwernicki.

Jak działa RCS?

RCS rozszerza możliwości klasycznego SMS o funkcje znane z komunikatorów internetowych. Daje m.in. możliwość prowadzenia rozmów grupowych lub wideo, czy przesyłania plików, pakietów graficznych w rożnych formatach. Działa ona w oparciu o numer telefonu, co oznacza, że docelowo do skorzystania z technologii nie będą potrzebne dodatkowe aplikacje i konto w zewnętrznych systemach. RCS to także nowe możliwości dla biznesu, które ułatwią jeszcze szerszą komunikację z klientem poprzez wprowadzenie np. czat-botów.

Docelowo technologia RCS będzie wspierana przez wszystkich operatorów a już teraz została wprowadzona m.in. przez grupę Vodafone w 10 krajach (profil p2p).

- Chcielibyśmy zaangażować do współpracy spółki innowacyjne, elastyczne, gotowe do zaakceptowania wyzwań na poziomie wdrożenia. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w kwestie RCS w Polsce - dodał Dwernicki.

- RCS to nowość, która już wkrótce wkroczy do życia każdego Polaka, dlatego tym bardziej cieszymy że SerwerSMS.pl może jako pierwsza firma w Polsce wdrażać to rozwiązanie dla biznesu i tym samym budować sukces grupy - powiedział dyrektor zarządzający SerwerSMS Polska Daniel Zawiliński.

ISBnews/OP