Zamknij

Sposób na lockdown? Znana sieć przenosi sprzedaż do hoteli

09.04.2021 20:44
Quiosque przenosi się do hoteli
fot. Quiosque.pl

Lockdown sparaliżował pracę zarówno galerii handlowych, jak i hoteli. Sieć Quiosque znalazła sposób na wyjście z trudnej sytuacji: klienci będą mogli zrobić zakupy w hotelu.

Lockdown od miesięcy paraliżuje zarówno handel, jak i hotelarstwo. Marka odzieżowa Quiosque postanowiła połączyć siły z siecią hoteli Focus i pokonać lockdown.

W hotelach od 10 kwietnia sieć będzie organizować showroomy i przyjmować klientów. Jak czytamy w informacji prasowej, „zaanektowanie przestrzeni hotelowej na showroom pozwoli klientkom na wygodne, kameralne, a przede wszystkim bezpieczne zakupy”.

Quiosque przenosi się do hoteli

Rząd zdecydował, że przynamniej do 18 kwietnia galerie handlowe będą zamknięte. Wyjątkiem będzie m.in. działalność aptek czy sklepów spożywczych. Handlowcy wielokrotnie skarżyli się na działania rządu. Branża zwracała uwagę, że zamykanie sklepów w galeriach przy jednoczesnym umożliwieniu pracy sprzedawcom poza centrami handlowymi jest nieuzasadnione.

W podobnym tonie wypowiada się cytowana w komunikacie dyrektor zarządu spółek Dlako (właściciela sieci Quiosque) oraz PBH Agnieszka Krzywańska.

W myśl obowiązujących obecnie przepisów nasze salony, znajdujące się przy ulicach, mogą działać, a pozostałe sklepy – zlokalizowane w galeriach handlowych - muszą pozostać zamknięte. Czujemy ogromną niesprawiedliwość i brak logiki przy podejmowaniu takich decyzji przez rząd. Cała sieć naszych sklepów funkcjonuje według tych samych standardów i reżimów bezpieczeństwa. Dlaczego więc tylko wybrane sklepy QUIOSQUE mogą działać? 

Agnieszka Krzywańska

Spółka połączyła siły z hotelami Focus i postanowiła zorganizować w nich showroomy.

– Uruchomienie sklepów w hotelach to również wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych klientek, które wielokrotnie podkreślają, że chciałby móc zdecydować o zrobieniu zakupów w tradycyjny sposób. Jestem przekonana, że zasady sanitarne, które wprowadzimy, pozwolą czuć się naprawdę bezpiecznie, a przy tym złapać choć niewielki oddech normalności potrzebny dzisiaj nam wszystkim – mówi Agnieszka Krzywańska.

Otwarcie „hotelowych” salonów Quiosque nastąpi 10 kwietnia w hotelach Focus zlokalizowanych w: Gdańsku, Łodzi, Chorzowie, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy oraz w bydgoskiej restauracji La Rosa. Tuż po weekendzie zostanie również otwarty showroom w hotelu Focus w Sopocie. Salony będzie można odwiedzać w godzinach 10.00-18.00.

Współpraca przedsiębiorców jest nieprzypadkowa. Jak czytamy w „Pulsie Biznesu” Grupa Immobile, która jest właścicielem hoteli Focus, rozszerzyła swoją działalność. 6 kwietnia holding uzyskał zgodę rady nadzorczej na przejęcie 90 proc. udziałów spółki Dlako, głównego udziałowca posiadającego markę Quiosque.

RadioZET.pl/Puls Biznesu/mat.pras