Zamknij

Chińscy inwestorzy nadciągają nad Wisłę. Będą dostarczać elektrolit do wkładów do baterii samochodowych

Olga Papiernik
06.08.2018 10:53
bateria samochodowa
fot. east news

Producent elektrolitu do wkładów do baterii samochodowych w ciągu kilku miesięcy rozpocznie budowę zakładu. Na początek zatrudni 100 osób - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Gazeta donosi, że do Polski ciągną inwestorzy z branży elektromobilności. Udało się nawet z chińską firmą, choć projektów z Państwa Środka jest wciąż jak na lekarstwo. W czerwcu zezwolenie na wartą 45 mln dol. inwestycję w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dostał Zhangjiangang Guotai-Huarong New Chemical Materials (GTHR), jeden z trzech największych na świecie dostawców elektrolitu do wkładów do baterii litowo-jonowych.

"Pod koniec maja kupiliśmy działkę w Godzikowicach w pobliżu Oławy. Jesteśmy na etapie uzyskiwania niezbędnych zezwoleń i końcowych prac projektowych zakładu. Modyfikujemy też nasze standardy operacyjne do obowiązującego w Polsce prawa. Prace budowlane rozpoczniemy po uzyskaniu dokumentów, pod koniec 2018 lub na początku 2019 r. Potrwają około roku" - powiedział Yuan Xiangyun, prezes GTHR Poland.

PB/PAP/OP