Zamknij

Prezes Ruchu zrezygnował

Olga Papiernik
10.10.2018 09:44
kiosk ruchu
fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

Igor Chalupec wypełnił porozumienie z Alior Bankiem i zrezygnował ze stanowiska prezesa dystrybutora prasy - informuje środowy "Puls Biznesu".

Gazeta napisała, że Igor Chalupec, były wiceminister finansów i były prezes PKN Orlen, "właśnie złożył rezygnację i stał się również byłym prezesem Ruchu". Dziennik podaje, że informację o dymisji potwierdził nieoficjalnie w trzech różnych źródłach. Gazeta informuje, że sam Igor Chalupec nie odpowiedział ani na jej pytanie w tej sprawie, ani na prośbę o komentarz.

"Jego decyzja oznacza, że w zarządzie balansującego na krawędzi bankructwa Ruchu zostały dwie osoby: Marek Podstawa i Bogumiła Rak. Następcę Igora Chalupca wybierze rada nadzorcza w składzie, zmienionym kilka dni temu. Przewagę mają w niej nowo powołane osoby, związane z wierzycielami dystrybutora: dwie, wskazane przez Alior Bank (Kamil Prokop i Seweryn Kowalczyk) i jeden przedstawiciel wydawców prasy (Artur Sierant). Igor Chalupec jako dotychczasowy właściciel Ruchu ma w nadzorze tylko dwóch przedstawicieli - Janusza Koczyka i Wojciecha Wróblewskiego" - czytamy w artykule.

"PB" informuje, że "taki skład rady to rezultat porozumienia, jakie Igor Chalupec zawarł z Alior Bankiem, największym wierzycielem Ruchu."

PB/PAP/OP