Zamknij

Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Polskiej Strefie Inwestycji

Olga Papiernik
09.10.2018 11:10
uścisk dłoni
fot. rawpixel on Unsplash

Choć przepisy się zmieniły, nadal warto tworzyć parki przemysłowe i budować hale dla przedsiębiorców - czytamy we wtorkowym wydaniu gazety.

Po zmianach przepisów zwolnienia podatkowe w ramach specjalnych stref ekonomicznych (SSE) można otrzymać - przy spełnieniu odpowiednich dla danego powiatu kryteriów ilościowych i jakościowych - w każdym miejscu Polski. "Wydawałoby się, że to koniec stref w dawnym wydaniu: parków przemysłowych w podstrefach, w których znajduje się po kilka-kilkanaście fabryk. Nic bardziej mylnego" - czytamy w "Pulsie Biznesu".

"Nadal inwestujemy w tereny i infrastrukturę. Choć Polska Strefa Inwestycji pozwala na ulokowanie projektu praktycznie wszędzie, chcemy zadbać, by powstawały parki przemysłowe, a infrastruktura była skupiona, a nie rozprzestrzeniona po całym terenie. Dlatego chętnie kupujemy i uzbrajamy tereny. Mamy zidentyfikowane 70 ha gruntów - co najmniej tyle przygotowujemy dla przedsiębiorców w tym i przyszłym roku" - mówi "Pulsowi Biznesu" Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), nadzorującej dwie z 14 SSE - mielecką i tarnobrzeską.

PB/PAP/OP