Zamknij

Spór o firmę "Pudziana". Sportowiec będzie miał problemy ze skarbówką?

11.12.2019 12:04
Pudzian może mieć problemy ze skarbówką
fot. Shutterstock/Marek Szandurski

Mariusz Pudzianowski poza sportem, działa także w branży transportowej. Przedsiębiorca chciał zaoszczędzić na podatkach, a teraz może mieć problemy. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Portal Money.pl dotarł do dokumentów związanych z działalnością Mariusza Pudzianowskiego, sportowca, a teraz także przedsiębiorcy z branży transportowej. Jak wskazuje serwis, baza firmy w Białej Rawskiej mieści się na terenach, które przeznaczone są na działalność związaną z hodowlą, produkcją rolną, ogrodniczą lub leśną. Tymczasem przy halach stoją samochody ciężarowe, a sam „Pudzian” – jak wskazuje portal – nie zajmuje się rolnictwem.

- Prowadzenie takiej działalności na gruntach rolniczych może być przestępstwem skarbowym – mówi prawnik dla money.pl. Wówczas przedsiębiorcy płacą niższe podatki, a gminy są stratne o tysiące złotych. Portal wskazuje, że „Pudzian” prowadzi swoją działalność od kilkunastu lat.

Zobacz także

Portal zwrócił uwagę, że oficjalnie adres firmy Team Mariusz Pudzianowski, to ul. Mickiewicza 19 w Białej Rawskiej. To sugeruje również strona internetowa. Hale firmy Team mieszczą się jednak w innym punkcie na mapie – przy ulicy Ogrodowej. Taki adres nie widnieje jednak w opisie firmy na stronie internetowej. Tam też znajduje się działka rolna, na której parkują tiry.  

Sprawą zainteresowali się lokalni urzędnicy, którzy przeprowadzili kontrolę. Z dokumentów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi wynika, że firma „od dwóch lat nie prowadzi już działalności w zakresie wykonywania zewnętrznych usług transportowych" – cytuje portal.

Zobacz także

Mariusz Pudzianowski w odpowiedzi na zarzuty money.pl nagrał film, w którym tłumaczy, że prowadzi uczciwą działalność.

Wszystkie budynki należące do firmy zbudowane są zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego - powiedział sportowiec i przedsiębiorca. Pudzianowski przyznał też, że jest rolnikiem – sadownikiem i od lat rzetelnie płaci podatki.

Pudzianowski i Bedorf na gali KSW 53. Znamy datę i miejsce>>>

RadioZET.pl/Money.pl