Zamknij

Zuchwała kradzież z banku. Wpłaciła 1,47 zł, a straciła z konta 18 tys. zł

Piotr Drabik
06.03.2019 20:05
Przestępczość. Zuchwała kradzież z banku. Wpłaciła 1,47 zł, a straciła z konta 18 tys. zł
fot. David Evison/Shutterstock (ilustracyjne)

Aż 18 tysięcy złotych straciła z konta mieszkanka z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Kobieta padała ofiarą oszustów, którzy wykorzystali fałszywszą stronę banku. Złodzieje poprosili ofiarę tylko o 1,47 zł przelewu, który posłużył do zuchwałego przestępstwa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podała policja, w poniedziałek do funkcjonariuszy zgłosiła się mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (woj. opolskie), która podała się za ofiarę zuchwałego oszustwa.

Jak ustalili policjanci kobieta otrzymała sms-a z informacją, że ma uregulować zadłużenie za usługę telefoniczną w wysokości 1,47 złotych. W przeciwnym razie jej telefon miał zostać zablokowany.

Zobacz także

W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku, który miał ułatwić jej spłatę zadłużenia.

Kobieta kliknęła w niego i od razu została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Następnie po podaniu logina i hasła, potwierdziła przelew na kwotę w wysokości 1,47 zł.

Po chwili otrzymała ze swojego banku wiadomość, że z jej konta został zrobiony przelew na 18 000 złotych, a nie na kwotę 1,47 złotych.

Jak nie paść ofiarą oszustwa?

Policja apeluje aby nie odpowiadać na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości.

Warto pamiętać, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy.

"W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konto bankowe" - apelowała Policja.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD