Zamknij

Przerwy w bankach podczas Black Week 2021. Lepiej wypłacić gotówkę

26.11.2021 16:50
Przerwy w bankach podczas Black Week 2021: PKO BP, ING, Bank BPS, BOŚ Bank, Credit Agricole
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EastNews

Banki zaplanowały przerwy techniczne na Black Week 2021, oznacza to, że od piątku (26 listopada2021) do niedzieli (28 listopada2021)będą trwały prace konserwatorskie. W najbliższy weekend pojawią się problemy z bankowością internetową i mobilną oraz utrudnienia w płatnościach.

Banki wykorzystają najbliższy weekend (26-28 listopada 2021) na przeprowadzenie prac serwisowych w swoich systemach. Część usług będzie niedostępna lub będzie można z nich korzystać z przerwami. Osoby, które będą korzystać z zakupów podczas Black Week powinny zabezpieczyć gotówkę, choć warto pamiętać, że pod koniec listopada sklepy walczą o klientów i kuszą szalonymi promocjami. Efekt? Wydajemy więcej niż zwykle i więcej niż w rzeczywistości potrzebujemy.

Warto zadbać wcześniej o wypłatę gotówki, zrobienie pilnych przelewów i uregulowanie zobowiązań bankowych. W najbliższy weekend prace serwisowe zapowiedziały: PKO Bank Polski, Inteligo, ING Bank Śląski, Bank BPS, BOŚ Bank, Credit Agricole.

PKO BP i Inteligo

Klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo napotkają na utrudnienia w dostępie do wybranych ubezpieczeń. Problemy będą odczuwalne w sobotę(27 listopada2021)od północy do godz. 15:00.W Inteligo nie skorzystamy z opcji ubezpieczenia Moje Podróże24, a w PKO BP pojawią się utrudnienia w korzystaniu z usług Assistance, PKO Ubezpieczenie dziecka, Moje Życie 24 oraz PKO Dom.

ING Bank Śląski

Klienci ING Bank Śląski nie będą mogli skorzystać z modułu Makler w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej ING Makler Mobile. Utrudnienia zapowiedziane zostały na sobotę (27 listopada2021)pomiędzy godz. 8:00 a 20:00.

Bank BPS

Klienci Banku Polskiej Spółdzielczości zetkną się z pracami serwisowymi już w piątek (26 listopada 2021) o godz. 20:00. Potrwają one do godz. 15:00 w sobotę (27 listopada 2021). W tym czasie pojawią się utrudnienia w dostępie do bankowości elektronicznej.

BOŚ Bank

Klienci Banku Ochrony Środowiska natrafią na prace serwisowe w niedzielną noc (28 listopada) od godz. 4:00 do 8:00. W tym czasiesystem i aplikacja mobilna BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ będą działać w ograniczonym zakresie.Co to oznacza w praktyce?Bank nie będzie realizował przelewów, płatności BLIK, szybkich płatności Płać z BOŚ oraz operacji doładowań telefonów.Warto pomyśleć wcześniej o zrobieniu przelewów.

Credit Agricole

Klienci banku Credit Agricole będą mieli utrudniony dostęp do części usług w sobotnią noc (27-28 listopada 2021). Problemy zaczną się pojawiać o północy, a zakończą się o godz. 9:00. W tym czasie nie będą dziać serwisyCA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), czatbot, Blik, automatyczny serwis telefonicznym IVR, płatności internetowe Przelew Online.

RadioZET.pl