Zamknij

Weekendowe przerwy w bankach. Aż 8 banków planuje utrudnienia

21.05.2021 18:52
Przerwy w bankach: mBank, ING, Millennium, BOŚ Bank, BPS, Santander
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/EastNews

Weekendowe przerwy w bankach zapowiedziało kilka instytucji. Sprawdzamy, klienci których banków powinni dla bezpieczeństwa wypłacić wcześniej gotówkę lub zrobić pilne przelewy.

Banki  zapowiadają przerwy techniczne w najbliższy weekend. Oznacza to, że od piątku (21 maja 2021) do niedzieli (23 maja 2021) klienci muszą liczyć się z utrudnieniami w bankowości internetowej i mobilnej.

Przed nami prace modernizacyjne, usprawnienia systemowe i przestoje w działaniu usług bankowych. Przyda się zapas gotówki.

Przerwy w bankach:

mBank

Klienci mBanku napotkają na przerwy techniczne w sobotę (22 maja 2021). Między godziną 16:00 a 22:00 nie będzie działała usługa eMakler. Problemy mogą pojawić się także w nocy z soboty na niedzielę (22-23 maja 2021). Osoby, które będą chciały skorzystać z usługi fakturowania mogą mieć utrudnione zadanie. Od godz. 22:00 do 2:00 nie będzie takiej możliwości.

Santander Bank Polska

Klienci banku Santander mogą mieć w weekend utrudniony dostęp do usług bankowych. Przerwa techniczna planowana jest w nocy z soboty na niedzielę (22-23 maja 2021). Rozpocznie się o północy i będzie obowiązywać do godz. 6:00. Użytkownicy nie będą mogli w tym czasie skorzystać z przelewów natychmiastowych, płatności BLIK, Kantoru Santander ani usług Przelewy24. Przedstawiciele instytucji ostrzegają, że mogą wystąpić problemy z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Alior Bank

Klienci Alior Banku mogą natrafić na prace serwisowe i przerwę techniczną w nocy z soboty na niedzielę (22-23 maja 2021). Utrudniony dostęp do bankowości internetowej i mobilnej rozpocznie się o godz 23:00 i potrwa do 8:00 rano.

Bank BPS

Klienci Banku Polskiej Spółdzielczości powinni liczyć się z przerwą, którą wywołają prace serwisowe. Planowana jest ona w nocy z soboty na niedzielę (22-23 maja 2021). Jakie utrudnienia pojawią się w tym czasie? Brak możliwości realizacji zleceń, sprawdzenia wysokości salda na rachunkach czy dostępu do historii operacji na koncie.

Bank Millennium

Klienci Banku Millennium także muszą liczyć się z pracami serwisowymi w najbliższy weekend. Między północą a godziną 3:00 w nocy (sobota 22 maja 2021) zaplanowane są prace modernizacyjne. Nie będzie można skorzystać z aplikacji mobilnej ani Millenet. Utrudniony dostęp będzie również do przelewów i płatności internetowych. Klienci nie będą mogli również skorzystać z usług BLIK oraz otwartej bankowości, a także nie będzie możliwości opłacenia zakupów on-line kartami debetowymi, kredytowymi i korporacyjnymi.

ING Bank Śląski

Klienci Banku Śląskiego w najbliższym czasie zetkną się z utrudnieniami spowodowanymi pracami serwisowymi i przerwami technicznymi. Pojawią się one w nocy z soboty na niedzielę (22-23 maja 2021). W planowanym okresie nie będzie można zamówić kart płatniczych, złożyć wniosków w Moim ING oraz na stronie banku, płacić kartami w internecie z 3D Secure tj. z dodatkowym potwierdzeniem w aplikacji mobilnej lub kodem SMS, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, przypisać kart do telefonu w aplikacji Moje ING mobile, dodać kart do: Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay, zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej, zrealizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej, korzystać z usług związanych z kartami ING Business, złożyć wniosku o pożyczkę, otworzyć konta ani Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Między północą a 6:00 rano nie będzie można korzystać z usług Kantoru w Moim ING.

Z kolei w sobotę (22 maja 2021) od godz. 7:00 do 12:00 i w niedzielę (23 maja 2021) od północy do 8:00 rano, nie będzie możliwości korzystania z modułu Makler oraz aplikacji ING Makler Mobile.

Natomiast utrudnienia związane z wpłacaniem gotówki do wpłatomatów pojawią się w nocy z niedzieli na poniedziałek (23-24 maja 2021). Potrwaj a krótko, bo tylko 20 min, a rozpoczną się o północy.

Nest Bank

Klienci Nest Bank powinni liczyć się z długą przerwą techniczną. Rozpocznie się ona w piątkową (21 maja 2021) noc i potrwa aż do końca następnego dnia. Użytkownicy podczas prac modernizacyjnych nie będą mogli zamówić karty do konta, założyć konta czy lokaty i złożyć wniosku o kredyt, złożyć żadnego wniosku na stronie www, w bankowości online ani na infolinii, złożyć wniosku o 500+, odwołania w ramach Tarczy PFR czy innego wniosku dostępnego w zakładkach Centrum Kontaktu i Pasaż Produktów oraz otworzyć dodatkowego konta.

BOŚ Bank

Klienci Banku Ochrony Środowiska muszą liczyć się z przerwą techniczną, która rozpocznie się w piątek (21 maja 2021) i potrwa do godz. 18:00 w sobotę (22 maja 2021). Nie będzie można skorzystać z systemu i aplikacji mobilnej BOŚBank24, usługi mojeID oraz TeleBOŚ. Infolinia banku ma być również dostępna jedynie w ograniczonym zakresie.

RadioZET.pl