Zamknij

Przerwy w bankach. Weekend bez BLIK i przelewów

03.09.2021 13:55
Przerwy w bankach: PKO Bank Polski, Inteligo, Santander Bank Polska, Alior Bank, Nest Bank oraz Bank Polskiej Spółdzielczości
fot. MICHAL KOSC/REPORTER/EastNews

Banki zaplanowały przerwy techniczne od piątku (3 września 2021) do niedzieli (5 września 2021). W najbliższy weekend pojawią się problemy z bankowością internetową i mobilną oraz utrudnienia w płatnościach.

Banki wykorzystają najbliższy weekend (3-5 września 2021) na przeprowadzenie prac serwisowych w swoich systemach. Część usług będzie niedostępna lub będzie można z nich korzystać z przerwami.

Warto zadbać wcześniej o wypłatę gotówki, zrobienie pilnych przelewów i uregulowanie zobowiązań bankowych. W najbliższy weekend prace serwisowe zapowiedziały: PKO Bank Polski, Inteligo, Santander Bank Polska, Alior Bank, Nest Bank oraz Bank Polskiej Spółdzielczości.

Alior Bank

Prace serwisowe w Alior Banku rozpoczną się w sobotę (4 września) o godzinie 23:00 i potrwają do niedzieli (5 września) do godziny 8:00. W tym czasie nieodstępna będzie bankowość internetowa i mobilna. Natomiast w sobotę (4 września) pomiędzy godziną 9:00 a 21:00 klienci nie skorzystają z systemu inwestycyjnego, a od piątku (3 września) od godziny 23:30 do 23:00 w niedzielę (5 września) niedostępne będą platformy Alior Trader 2 oraz Alior 4 Trader.

PKO Bank Polski

W sobotę (4 września) klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo pomiędzy północą a godziną 10:00 nie wykonają międzybankowych przelewów na telefon Blik oraz natychmiastowych (Express Elixir). Z kolei od północy do godz. 12:30 potrwa przerwa w możliwości zlecania przelewów zagranicznych. Powodem są planowane prace modernizacyjne.

Santander Bank Polska

Klienci banku Santander napotkają na utrudnienia w sobotę (4 września). Dokładnie od północy do godziny 3:00 niedostępny będzie serwis bankowości internetowej oraz aplikacja mobilna. Dodatkowo podczas przerwy technicznej klienci Santandera nie będą mogli skorzystać z Blika.

Bank Polskiej Spółdzielczości

Klienci Banku Polskiej Spółdzielczości napotkają utrudnienia w realizacji przelewów oraz podczas wykonywania operacji kartami. BPS zapowiedział prace serwisowe, które potrwają od piątku (3 września) od godziny 20:00 do 6:00 w sobotę (4 września). Dodatkowym problemem będzie również korzystanie z bankowości elektronicznej.

Nest Bank

Klienci Nest Banku również nie skorzystają z usługi Blik. W sobotę (4 września) od godziny 6:00 do 19:00 funkcja będzie niedostępna. Nie będą działały także płatności za zakupy internetowe, realizacja przelewów natychmiastowych, doładowanie telefonu komórkowego oraz zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa. Niedostępne będą operacje na saszetkach (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki) oraz zarządzanie celami oszczędnościowymi.

RadioZET.pl