Zamknij

Te banki nie wypłacą gotówki w weekend. Problemy z bankomatami i kartami

19.03.2021 14:38
Przerwy w bankach: ING, mBank, Pekao, Pocztowy, BNP Paribas
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EastNews

Banki uprzedzają, aby przed weekendem wypłacić gotówkę i zrobić pilne przelewy. W weekend kilka instytucji planuje przerwy techniczne. Klienci będą mieć utrudniony dostęp do wielu usług.

Banki zapowiadają weekendowe prace konserwacyjne. Jeden z nich już wczoraj (18 marca) zdecydował się uprzedzić klientów, że będą mieli problemy z wypłatą gotówki i korzystaniem z bankowości mobilnej.

Teraz kolejne instytucje informują o terminie, zakresie i czasie planowanych prac technicznych. Sprawdzamy, które banki będą

Przerwy techniczne w bankach

Duże banki zapowiadają przerwy:

ING Bank Śląski

Klienci ING Banku Śląskiego będą borykać się z utrudnieniami od północy w sobotę (20 marca) do godz. 5:30 w niedzielę (21 marca). Utrudnienia obejmą:

  • Robienie przelewu z rachunku karty kredytowej
  • Korzystanie z kart w ING Business
  • Możliwość zamawiania kart płatniczych
  • Aktywowanie kart, zmianę limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN
  • Składanie wybranych wniosków w Moim ING i na stronie ing.pl
  • Płatność kartą w internecie z 3D Secure, czyli z dodatkowym potwierdzeniem w aplikacji mobilnej lub kodem SMS
  • Przypisanie kart do telefonu w aplikacji Moje ING mobile
  • Dodawanie kart do Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay
  • Zrealizowanie operacji na kartach w bankowości elektronicznej
  • Złożeniewniosku o pożyczkę, otworzeniekontaiOtwartego Konta Oszczędnościowego

Przedstawiciele banku dodali także, że karty będzie można zastrzegać za pośrednictwem infolinii.

mBank

Klienci mBanku będą mieli problemy z wypłatą gotówki, działaniem kart płatniczych i korzystaniem z aplikacji mobilnych. Utrudnienia będą trwały od soboty (20 marca) do niedzieli (21 marca). Przerwa w dostępie do banku spowoduje, że część usług będzie niedostępna. Prace techniczne w mBanku będą polegały na utrzymaniu systemów bankowych. Co i w jakich godzinach nie będzie działało?

Karty

02:00 - 08:15 – nie będą działały karty i nie będzie możliwości wypłaty pieniędzy z bankomatów

02:00 - 10:30 – brak możliwości płacenia online za zakupy w internecie

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna

02:00 – 10:30 – brak możliwości logowania na konto

01:30 – 11:00 – brak możliwości składania wniosków

mLinia

Żadna operacja nie będzie realizowana w trakcie prac technicznych, ponieważ będzie zablokowany dostęp do danych

Przedstawiciele mBanku proszą o wcześniejsze zrealizowanie transakcji płatniczych, bo w weekend może być z nimi problem.

Bank Pekao

Klienci Banku Pekao powinni uważać na korzystanie usług banku w nocy z soboty (20 marca) na niedzielę (21 marca). Między godziną 1:30 a 2:30 pojawią się trudności w korzystaniu z serwisu Pekao24 i usług maklerskichz powodu prac modernizacyjnych.

Idea Bank

Osoby, które są klientami Idea Bank powinny liczyć się z pracami modernizacyjnymi, które bank planuje w najbliższy weekend. Łączą się one z przerwą w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej od godz. 22:00 w piątek (19 marca) do 10:00 w sobotę (20 marca).

Bank Pocztowy

Prace techniczne w Banku Pocztowym będą odbywały się w piątkowy wieczór. 19 marca między godz. 20:00 – 23:00 klienci będą mieli problemy ze składaniem wniosków.

BNP Paribas

Prace serwisowe utrudnią klientom korzystanie z usług banku w niedzielę (21 marca) w godzinach 2:00 – 3:00. System bankowości internetowej GOonline oraz aplikacja mobilna GOmobile będą niedostępne z powodu prac technicznych. Należy przygotować się na przerwę w dostępie do systemów BiznesPl@net, GOmobile Biznes, BNP Paribas Connect Host to Hostod godz. 21:00 w piątek (19 marca) do godz. 7:00 w sobotę (20 marca).

Toyota Bank

Klienci Toyota Bankw niedzielę (21 marca) mogą spodziewać się pracserwisowych infrastruktury technicznej banku. Między północą o godz. 4:00, następnie od 6:00 do 11:00 mogą wystąpić utrudnienia w aktywacji i zastrzeżeniu karty a także zmianielimitów karty. Z kolei od 8:00 do 21:00 mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacjach transakcji kartą, a także w dostępie do Systemu Bankowości Elektronicznej, Automatycznego Serwisu Telefonicznego, usług tzw. szybkich płatności i systemu składania wniosków online.

RadioZET.pl