Zamknij

Weekend bez gotówki i przelewów. Przerwy w bankach

02.07.2021 15:47
Przerwy w bankach: ING Bank Śląski, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Nest Bank
fot. MARCIN RUTKIEWICZ/REPORTER/EastNews

Lepiej zrobić przed weekendem ważne przelewy, wypłacić gotówkę lub skorzystać z bankowości internetowej i mobilnej. Część banków planuje weekendowe utrudnienia w dostępie do swoich usług. Sprawdzamy, które instytucje zapowiedziały przerwy techniczne.

Banki będą prowadziły w najbliższy weekend (2-4 lipca 2021) prace serwisowe, które spowodują przerwy w swobodnym korzystaniu z oferty.

Na jakie problemy mogą trafić klienci? Zapowiadane są m.in. utrudnienia związane z korzystaniem z serwisów internetowych, aplikacji, wykonywaniem operacji na rachunku karty kredytowych czy przyznawaniem pożyczek.

ING Bank Śląski

Użytkownicy banku ING mogą się natknąć na prace serwisowe w nocy z soboty na niedzielę (3-4 lipca 2021). Przerwa potrwa od północy do godz. 4:00. Klienci będą mieli ograniczony dostęp do kart w Moim ING oraz ING Business. Oznacza to utrudnienia w zamawianiu kart płatniczych i śledzeniu szczegółów wysyłki zamówionych kart, przypisywaniu do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodawaniu kart z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), wykonywaniu operacji na rachunku kart kredytowych. Dodatkowo, nie będą działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych, a także może być utrudnione korzystanie z płatności 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowo kodem SMS). Osoby, które będą chciały dokonać zastrzeżenia karty, będą mogły to zrobić wyłącznie poprzez infolinię.

W gotówkę warto zaopatrzyć się przed przerwą techniczną, która planowana jest w nocy z niedzieli na poniedziałek (4-5 lipca 2021). Od godz. 00:30 do 1:00 potrwają przerwy w realizacji transakcji wpłat w bankomatach sieci Planet Cash/ ING.

Bank Pekao

Klienci banku Pekao praktycznie przez cały weekend nie będą mogli skorzystać z zakładek Inwestycje oraz Usługi Maklerskie. Od godz. 18:00 w piątek (2 lipca 2021) do godz. 23:00 w niedzielę (4 lipca 2021) mogą pojawiać się utrudnienia także w funkcjonowaniu serwisu internetowego oraz aplikacji Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao. Natomiast fundusze inwestycyjne dystrybuowane przez bank będzie można obsłużyć w starym serwisie Pekao24.

Nest Bank

W nocy 4 lipca 2021 klienci Nest Banku będą mieć trudności w skorzystaniu z bankowości elektronicznej. Pojawią się one od godz. 00:30 do 3:00. W tym czasie bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą funkcjonować jedynie w trybie przyjmowania zleceń. Co to oznacza dla klientów? Między innymi niedostępne będą płatności za zakupy internetowe, płatności BLIK, zlecenia przelewów zostaną zrealizowane po zakończeniu prac technicznych, użytkownicy nie będą mogli zrealizować przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego.

Bank Pocztowy

W niedzielę (4 lipca 2021) będą prowadzone prace administracyjne w Banku Pocztowym. Spowoduje to między północą o godz. 4:00 brak możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure.

RadioZET.pl