Zamknij

Weekendowe przerwy w bankach. Problemy z kartami i przelewami

16.07.2021 15:46
Przerwy w bankach: ING Bank Śląski, Bank Millennium, BOŚ Bank, Getin Bank, BNP Paribas, Credit Agricole, Bank Pocztowy
fot. Marek BAZAK/East News

Banki zaplanowały przerwy techniczne od piątku (16 lipca 2021) do niedzieli (18 lipca 2021). W najbliższy weekend pojawią się problemy z bankowością internetową i mobilną oraz utrudnienia w płatnościach.

Banki wykorzystają najbliższy weekend (16-18 lipca 2021) na przeprowadzenie prac serwisowych w swoich systemach. Część usług będzie niedostępna lub będzie można z nich korzystać z przerwami.

Warto zadbać wcześniej o wypłatę gotówki, zrobienie pilnych przelewów i uregulowanie zobowiązań bankowych.

Bank Millennium

Klienci Banku Millennium w nocy z piątku na sobotę (16-17 lipca 2021) nie będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej Millenet. Utrudnienia pojawią się między północą a godz. 2:00. Przedstawiciele Banku Millennium zachęcają do wcześniejszego wykonania planowanych operacji.

Getin Bank

Z kolei klienci Getin Banku odczują utrudnienia tuż po weekendzie. W nocy z poniedziałku na wtorek (19-20 lipca 2021) między godz. 1:00 a 3:30 bank zaplanował prace techniczne. Z tego powodu nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej.

BOŚ Bank

Klienci BOŚ Banku napotkają na utrudnienia w dostępie do systemu i aplikacji mobilnej BOŚBank24 oraz usług mojeID i TeleBOŚ. Potrwa to w piątek (16 lipca 2021) od godz. 22:00 do soboty (17 lipca 2021) do godz. 12:00.

ING Bank Śląski

Klienci ING Banku Śląskiego napotkają na utrudnienia w nocy z soboty na niedzielę (17-18 lipca 2021). Prace serwisowe zostały zaplanowane na kilka tur. Pierwsza potrwa od północy do godz. 5:30. W tym czasie niemożliwa będzie m.in. realizacja płatności w internecie przez potwierdzany jednorazowo kod SMS, aktywacja kart, zmiana limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN. Klienci będą mieć również problemy z wykonaniem przelewu z rachunku karty kredytowej oraz realizacją operacji na kartach w bankowości elektronicznej. Drugi etap prac serwisowych planowany jest w nocy z niedzieli na poniedziałek (18-19 lipca 2021). Rozpocznie się minutę po północy i potrwa 20 minut. W tym czasie mogą wystąpić problemy z wpłatami kartą w bankomatach ING oraz sieci Planet Cash. Wrzutnie pozostaną wtedy dostępne, ale transakcje będą zaksięgowane na koncie dogodz.12.00 w poniedziałek. Kolejne prace serwisowe bank planuje w nocy ze środy na czwartek (21-22 lipca 2021).Klienci między północą a godz. 5:00 nie będą mogli korzystać swobodnie z bankowości internetowej Moje ING i aplikacji Moje ING mobile, płatności Blik, płatności 3DSecure.Dodatkowo,mogą występować problemy w realizacji transakcji kartami.

BNP Paribas

Klienci banku BNP Paribas odczują utrudnienia w działaniu systemów GOonline i BiznesPl@net oraz aplikacji GOmobile i GOmobile Biznes. Prace serwisowe prowadzone przez bank spowodują utrudnienia w piątek (16 lipca 2021) i sobotę (17 lipca 2021). Rozpoczną się o godz. 21:00, a zakończą o 10:00. Na co powinni się przygotować klienci? Problemy będą z zakładaniem i modyfikacją lokat, edycją danych teleadresowych, aktualizacją salda, aktualizacją historii transakcji, podglądem harmonogramów spłat kredytów oraz dyspozycji kartowych.

Idea Bank

Klienci Idea Bank napotkają na utrudnienia spowodowane planowanymi przez bank pracami modernizacyjnymi. Będą one realizowane w piątkową (16 lipca 2021) noc od godz. 22:00 do 3:00.W tym czasie będzie przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Credit Agricole

Klienci banku Credit Agricole nie będą mogli skorzystać z serwisu CA24, automatycznego serwisu telefonicznego, płatności internetowych oraz usług iBlik. Będzie to niemożliwe w nocy z soboty na niedzielę (17-18 lipca 2021) od północy do godz. 10:00. W tym czasie klienci banku nie będą otrzymywali powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą.

Bank Pocztowy

Klienci Banku Pocztowego nie będą mieli możliwości przyłączania kart do portfela cyfrowego oraz możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure. Prace serwisowe banku będą to uniemożliwiały w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 4.00-8.00.

RadioZET.pl