Zamknij

Weekend bez przelewów i bankomatów. Przerwy w dużych bankach

26.02.2021 16:19
Przerwy techniczne w bankach
fot. Marek BAZAK/East News

Duże banki zapowiadają utrudnienia w dostępie do konta i usług elektronicznych w weekend. Mogą pojawić się problemy z płatnościami kartą, wypłatą gotówki, używaniem aplikacji oraz korzystaniem z innych usług.

Bankowość to wiedza o przedsiębiorstwie bankowym i jego otoczeniu. Warto śledzić informacje, które podają krajowe instytucje. Kilka banków zapowiedziało przerwy techniczne i utrudnienia w dostępie do usług między 28 lutego a 1 marca 2021. Dla bezpieczeństwa warto wypłacić wcześniej gotówkę lub zrealizować pilny przelew.

Sprawdzamy, które banki zapowiedziały prace serwisowe, przerwy techniczne i utrudnienia w ostatni weekend lutego.

mBank

Osoby, które mają konto w mBanku mogą mieć problem z dostępem do usług w niedzielę (28 lutego) między północą o godziną 4:00. Nie będzie możliwości zlecania przelewów ekspresowych.

Volkswagen Bank

Przerwa techniczna w Volkswagen Bank potrwa w niedzielę (28 lutego) od godziny 19:30 do 21:00. Planowane prace serwisowe będą obejmowały dostęp do rachunków przez internet i telefon. W tym czasie dostęp do tych usług będzie utrudniony. Problematyczny może być również dostęp do pieniędzy za pośrednictwem kart płatniczych.

Bank Millennium

Prace informatyczne w Banku Millennium planowane są w niedzielę (28 lutego) między północą a 4 rano. W tym czasie będzie utrudniona możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych w aplikacji mobilnej oraz serwisie internetowym. Nie będą także działały przelewy na telefon BLIK w aplikacji mobilnej.

Bank Pocztowy i EnveloBank

Prace techniczne w Banku Pocztowym i EnveloBank będą obywały się w nocy z niedzieli na poniedziałek (28 lutego – 1 marca) od 0:00 do 6:00.W tym czasie pojawią się przerwy w autoryzacji transakcji POS i bankomatach.Niedostępność będzie powodowała brak możliwości dokonywania transakcji bezgotówkowych i gotówkowych kartami płatniczymi.

RadioZET.pl