Zamknij

Weekend bez gotówki. Banki planują przerwy techniczne

12.03.2021 16:48
Weekend bez gotówki. Banki planują przerwy techniczne
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER/EastNews

W weekend pojawią się problemy z dostępem do części usług bankowych. Klienci powinni przygotować się na przerwy techniczne, które wpłyną na możliwość wypłaty gotówki, korzystanie z bankowości elektronicznej i aplikacji bankowych.

Banki zapowiedziały weekendowe przerwy techniczne. Prace serwisowe rozpoczną się w piątek.

Przerwy techniczne wpłyną na problemy z płatnościami Blikiem, dostępem do usług maklerskich, a także spowodują trudności w wypłacie gotówki.

Bank Pekao

Klienci Banku Pekao nie będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej, płatności kartami debetowymi oraz usług maklerskich w nocy z niedzieli na poniedziałek (14-15 marca). Trudności pojawią się między godz. 1:00 a 4:00. Prace serwisowe spowodują brak dostępu do niektórych usług.

mBank

Osoby, które mają konto w mBanku muszą liczyć się z utrudnieniami w sobotę (13 marca). Przerwa techniczna planowana jest od godz. 8:00 do 14:00.W tym czasie nie będzie działał system eMakler.

ING Bank Śląski

Klienci ING Bank Śląski w nocy z soboty na niedzielę (13-14 marca) w godz. 0:00 – 5:30 napotkają na utrudnienia w korzystaniu z usług swojego banku. Pojawią się trudności w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów,przelewów ekspresowych,płatności Blik.Problemem może być także skorzystanie z płatności kartami w internecie oraz realizacja zapłaty za pomocą"Płać z ING". Część użytkowników napotka na problemy z wymianą walut w kantorze oraz obsługą systemu bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.Prace serwisowe spowodują także brak dostępu do opcji aktywowania kart i nadawania kodów PIN,dodawania karty VISA zbliżeniowej do aplikacji Google Pay oraz Apple Pay, zamawiania karty MasterCard. Klienci nie zrobią również przelewu z rachunku karty kredytowej.

PKO Bank Polski i Inteligo

Klienci PKO BP będą mieli utrudniony dostęp do niektórych usług w niedzielę (14 marca). Prace modernizacyjne PKO i Inteligo będą prowadzone od godz. 0:00 do 12:00. W tym czasie niedostępna będzie bankowość internetowa oraz telefoniczna.Nie skorzystają z niej klienci indywidualnie i biznesowi.

Druga przerwa planowana jest między godz. 0:00 a 6:00.W tym czasie niemożliwe będzie skorzystanie z aplikacji mobilnej IKO, iPKO Biznes mobile oraz płatności zbliżeniowych z IKO.

Trzecia przerwa potrwa w niedzielę (14 marca) od 6:00 do 12:00.Klienci PKO BP nie skorzystają z płatności zbliżeniowych.

Alior Bank

Klienci Alior Bank będą mieli problem z korzystaniem z niektórych usług w piątek (12 marca) między godz. 19:00 – 23:00.W trakcie prac serwisowych nie będzie możliwości skorzystania z usług maklerskich, niedostępny będzie profil inwestycyjny.

Bank Polskiej Spółdzielczości

Prace serwisowe w Banku Polskiej Spółdzielczości potrwają godzinę w piątek (12 marca) między 22:00 a 23:00. W tym czasie pojawią się utrudnienia z zalogowaniem do bankowości elektronicznej.

RadioZET.pl