Zamknij

Wypłać gotówkę przed majówką. Przerwy techniczne w bankach

30.04.2021 18:38
Przerwy techniczne w bankach: ING, PKO, mBank, Getin Bank, Nest Bank. Toyota Bank
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EastNews

Banki uprzedziły o planowanych pracach technicznych i przerwach serwisowych podczas najbliższego długiego weekendu (30 kwietnia – 5 maja 2021). Oznacza to, że przed majówką warto wypłacić gotówkę i zrobić pilne przelewy.

Majówka to dla wielu Polaków czas odpoczynku i relaksu. Aby przebiegał bez przykrych niespodzianek, warto zadbać wcześniej o zabezpieczenie budżetu na długi weekend.

Banki zapowiedziały, że mogą pojawić się problemy m.in. z wypłatą gotówki, działaniem bankowości elektronicznej i mobilnej.

mBank

Klienci mBanku będą mieć utrudniony dostęp do Biura Maklerskiego między 1 a 3 maja 2021. W tym czasie biuro będzie zamknięte, a 3 maja 2021 nie będzie działała także pomoc telefoniczne dla tej usługi.

Getin Bank

Klienci Getin Banku napotkają na prace techniczne od piątku (30 kwietnia 2021) do soboty (1 maja 2021). Prace modernizacyjne rozpoczną się w piątek o godz. 23:00 i potrwają do północy w sobotę.

Spowoduje to utrudnienia w korzystaniu z bankowości mobilnej i internetowej. Profilaktycznie warto wypłacić gotówkę wcześniej.

PKO Bank Polski i Inteligo

Klienci indywidualnie i biznesowi banku PKO BP i Inteligo mogą natknąć się na prace serwisowe w niedzielę (2 maja 2021) w godzinach od 00:30 do 5:00. Jakie utrudnienia się pojawią? Niedostępne będą serwisy internetowe, telefoniczne oraz aplikacja mobilna. Oznacza to m.in. trudności w płatnościach w sklepach internetowych za pomocą usług „Płacę z iPKO” oraz „Płacę z Inteligo”.

Z kolei utrudnienia w korzystaniu z iPKO, Inteligo, iPKO biznes orz aplikacji IKO, a także Ipko BIZNES planowane są na 3 maja 2021 między godz. 00:30 a 4:40.

Nest Bank

Klienci Nest Banku w poniedziałek (3 maja 2021) będą mieć problem w skorzystaniu z infolinii banku oraz usługi wideoweryfikacji. W tym dniu planowane są przez bank prace techniczne i nie będzie możliwości korzystania z modernizowanych usług.

ING Bank Śląski

Prace serwisowe w ING Bank Śląski podzielone zostały na kilka dni majówki. Utrudnienia planowane są w nocy z poniedziałku na wtorek (3-4 maja 2021) w godzinach 23:30 – 4:00. Klienci nie będą mogli dokonywać wpłat i wypłat w bankomatach sieci PlanetCash oraz ING.

Z kolei w nocy z wtorku na środę (4-5 maja 2021) od północy do godz. 1:00 bank będzie prowadził prace serwisowe 3D Secure. Oznacza to, że mogą pojawić się problemy z płatnościami kartą w internecie.

Toyota Bank

Od soboty do poniedziałku (1-3 maja 2021) klienci Toyota Bank napotkają na utrudnienia w kontakcie z infolinią. Natomiast bankowość internetowa i automatyczny serwis telefoniczny będą funkcjonowały bez zmian.

RadioZET.pl