Zamknij

Banki zapowiedziały przerwy techniczne. Lepiej wyciągnąć gotówkę przed weekendem

11.06.2021 14:25
Przerwy techniczne w bankach: ING Bank Śląski, mBank, Millennium, Pocztowy, Getin Bank
fot. Marek BAZAK/East News

Banki zapowiedziały prace techniczne w weekend. Oznacza to, że od piątku (11 czerwca 2021) do poniedziałku (14 czerwca 2021) użytkownicy napotkają na utrudnienia w korzystaniu z usług bankowych.

Banki  planują w weekend prace modernizacyjne. Między 11 a 14 czerwca 2021 utrudnienia pojawią się w kilku instytucjach.

Część klientów będzie miała problemy z wypłatą pieniędzy, korzystaniem z bankowości mobilnej oraz internetowej, a także płatnościami BLIK.

Przerwy w bankach

mBank

W nocy z niedzieli na poniedziałek (13-14 czerwca 2021) klienci mBanku natrafią na przerwę techniczną. Potrwa ona od północy do godz.8:00. Możliwe będzie w tym czasie skontaktowanie się z konsultantem banku poprzez dedykowany czat lub rozmowa z przedstawicielem instytucji poprzez mLinię.

Bank Millennium

Klienci Banku Millennium nie będą mogli swobodnie korzystać z kart płatniczych w sobotę (12 czerwca 2021) między godz. 2:00 a 2:20 w nocy. W tym czasie mogą wystąpić problemy w korzystaniu z kart płatniczych, ale bank podkreśla, że wypłaty z bankomatów będą działać prawidłowo.

ING Bank Śląski

Klienci banku ING muszą liczyć się z utrudnieniami w trakcie dwóch przerw technicznych. Pierwsza planowana jest na sobotę (12 czerwca 2021). Rozpocznie się o godz. 23:00 i potrwa do 5:30 w niedzielę (13 czerwca 2021). Podczas pierwszej przerwy będą występować trudności z korzystaniem z:

 • realizacją transakcji kartami
 • aktywacją kart, nadawaniem kodów PIN
 • zamówieniem karty Mastercard w telefonie
 • bankomaty i wpłatomaty
 • systemy bankowości internetowej i aplikacja Moje ING
 • systemy bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej
 • płatności natychmiastowe oraz płatności BLIK
 • systemy ING Cards Online (prezentowanie szczegółów kart, transakcji i wyciągów)
 • płatności kartami w internecie z 3D Secure tj. z dodatkowym potwierdzeniem w aplikacji mobilnej lub kodem SMS
 • przypisaniem do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywacja płatności)
 • dodaniem karty Visa zbliżeniowa do: Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay
 • zrobieniem przelewu z rachunku karty kredytowej
 • działaniem interfejsu PSD2 (podgląd kont i kart z innych banków w Moim ING)

Druga przerwa w ING Banku Śląskim planowana jest na niedzielę (13 czerwca 2021). Rozpocznie się o godz. 22:30, a zakończy o godz. 4:30 w poniedziałek (14 czerwca 2021). Podczas prac modernizacyjnych pojawią się utrudnienia w korzystaniu z urządzeń sieci PlanetCash/ING. Oznacza to, że niedostępne będą wypłaty z bankomatu oraz wpłaty we wpłatomatach.

Bank Pocztowy

W nocy z soboty na niedzielę (12-13 czerwca 2021) Bank Pocztowy będzie prowadził prace techniczne. Klienci od północy do godz. 4:00 nie będą mogli płacić kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure.

Getin Bank

W nocy z soboty na niedzielę (12-13 czerwca 2021 roku) pojawią się utrudnienia w korzystaniu z bankowości internetowej i mobilnej Getin Banku. Mogą być szczególnie odczuwalne od północy do godz. 6:00 rano.

Toyota Bank

W sobotę (12 czerwca 2021) od godz. 14:00 do 23:30 potrwa przerwa techniczna w Toyota Bank. Pojawią się w tym czasie utrudnienia z autoryzacjami kartowymi, dostępem do systemu bankowości elektronicznej, dostępem do automatycznego serwisu telefonicznego i usługami tzw. szybkich płatności. Płatności zlecone za pośrednictwem systemu bankowego zostaną wykonane dopiero kolejnego dnia roboczego.

RadioZET.pl