Zamknij

Problemy z bankami w weekend. Lepiej wypłacić pieniądze wcześniej

09.04.2021 15:06
Przerwy techniczne w bankach: BOŚ Bank, Bank BPS, Toyota Bank w dniach 9-11 kwietnia
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Banki zapowiedziały weekendowe utrudnienia w dostępie do kont. Instytucje planują prace techniczne i przerwy serwisowe w weekend 10-11 kwietnia 2021 r.

Bankowość to wiedza o przedsiębiorstwie bankowym i jego otoczeniu. Warto być na bieżąco z komunikatami od instytucji, które trzymają nasze pieniądze. Kilka banków zapowiedziało przerwy techniczne i utrudnienia w dostępie do usług między 9 a 11 kwietnia 2021 roku.

Dla bezpieczeństwa warto wypłacić wcześniej gotówkę lub zrealizować pilny przelew. Sprawdzamy, które banki zapowiedziały prace serwisowe, przerwy techniczne i utrudnienia w drugi weekend kwietnia.

ING Bank Śląski

Klienci ING Banku Śląskiego, którzy korzystają z modułu Makler oraz aplikacji ING Makler Mobile, będą mieć problemy z korzystaniem z usług w sobotę (10 kwietnia) między godz. 8:00 a 14:00. System będzie niedostępny z powodu planowanych prac technologiczno-serwisowych.

Alior Bank

Klienci Alior Banku w sobotę (10 kwietnia) zetkną się z pracami nad systemem dotyczącym produktów inwestycyjnych. Użytkownicy nie będą mogli z nich korzystać między godz. 9.00 a godz. 20.00.

BOŚ Bank

Klienci Banku Ochrony Środowiska muszą liczyć się z utrudnieniami z powodu wykonywania prac serwisowych.Instytucja zaplanowała je na niedzielę (11 kwietnia) między godz. 8.00 a 16.00. Systemy BOŚBank24 i iBOSS24 oraz aplikacja mobilna będą niedostępne. Ponadto infolinia banku będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością.

Bank BPS

Klienci Banku Polskiej Spółdzielczości napotkają w nocy z piątku na sobotę (9-10 kwietnia) na utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej. Między godz. 23:00 a 1:00 będzie on niedostępny. Podobne problemy mogą występować również w sobotę (10 kwietnia) w ciągu dnia,między godz. 12:00 a 22:00. W tym czasie prowadzone będą prace serwisowe.

Toyota Bank

Klienci Toyota Bank w niedzielę (11 kwietnia) napotkają na prace serwisowe infrastruktury technicznej między 8:00 a 22:00. W tym czasie pojawią się utrudnienia w dostępie do Systemu Bankowości Elektronicznej, Automatycznego Serwisu Telefonicznego, usług tzw. szybkich płatności oraz autoryzacjach transakcji kartą.

neoBank

Klienci neoBanku (Wielkopolski Bank Spółdzielczy) napotkają na utrudnienia i problemy w funkcjonowaniu usługi neoSMS. Przerwy w działaniu pojawią się w dniach między 8 a 12 kwietnia  2021 roku.

SGB Bank

W niedziele (11 kwietnia br.) odbędą się prace administracyjne i serwisowe w SGB Banku, które obejmą bankowość internetową i mobilną. Od północy do godz. 15.00, nie będzie możliwe korzystanie z systemu transakcyjnego banku.

RadioZET.pl