Zamknij

Przerwa techniczna w mBanku. 7 godzin bez kart i aplikacji

24.09.2020 12:56
mBank
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Klienci mBanku nie będą mogli płacić kartami ani zlecać przelewów przez aplikację i serwis transakcyjny. Osobom, które planują zakupy w weekend 26-27 września 2020 bank radzi wypłacić wcześniej pieniądze.

W mBanku w nocy z soboty na niedzielę (26-27 września 2020) trwać będą prace techniczne. Klienci instytucji, którzy planują korzystanie w tym czasie z rozrywek, proszeni są o wcześniej wypłacenie pieniędzy z bankomatu. Nie będą mogli bowiem płacić kartą, aplikacją, ani zlecać operacji w serwisie transakcyjnym i przez mLinię.

Przerwa w funkcjonowaniu systemów mBanku dotyczy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Przerwa techniczna w mBanku. Nie będą można korzystać z kart ani aplikacji

Jak informuje mBank, część usług świadczonych przez instytucję nie będzie dostępna w weekend 26-27 września 2020.

Przerwa techniczna rozpocznie się o drugiej w nocy w niedzielę 27 września 2020 roku. Do godz. 7:00 rano tego dnia nie będą działały karty płatnicze: nie będzie można korzystać z nich na zakupach, regulować należności przez internet ani wypłacać lub wpłacać gotówki w bankomatach i wpłatomatach.

Zobacz także

W godzinach 2:00-9:00 nie będzie można korzystać z serwisu transakcyjnego ani z aplikacji mobilnej, co oznacza brak możliwości zlecania operacji oraz dokonywania płatności mobilnych, w tym Blikiem. Bank zastrzegł, że wniosków nie będzie można składać dłużej: w godzinach 01:30 – 09:30.

Zagłosuj

Czy nosicie ze sobą gotówkę na wszelki wypadek?

Liczba głosów:

W oficjalnym komunikacie podano także, że choć mLinia będzie cały czas dostępna, nie będzie można skorzystać z pomocy konsultanta do zlecenia żadnej operacji: podczas przerwy nie będzie wglądu w dane klienta związane z bankiem.

Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę.

mBank

Utrudnień doświadczą także klienci z obszaru MSP i Korporacje. W godzinach 02:00-07:00 nie będą działać karty wydawane do kont biznesowych, dwie godziny dłużej nie będzie można płacić nimi w internecie. Pozostałe kanały dostępu – w tym mBank CompanyNet – mają być dla klientów biznesowych dostępne.

RadioZET.pl/mBank